امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155203
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۶:۵۵
تعداد بازدید: 154
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جاستین ترودو نخست وزیر جدید کانادا اکنون قصد دارد اقدامات زیادی را در زمینه تغییرات آب و هوایی و همچنین قانونی کردن ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جاستین ترودو نخست وزیر جدید کانادا اکنون قصد دارد اقدامات زیادی را در زمینه تغییرات آب و هوایی و همچنین قانونی کردن مصرف ماریجوانا انجام دهد.
وی همچنین قول داده است تا به ماموریت جنگی کانادا علیه تروریست‌های داعش پایان دهد. ترودو روز سه شنبه در گفتگو با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا تاکید کرده است که کانادا به ماموریت نظامی خود علیه داعش پایان خواهد داد ولی ماموریت‌های آموزشی و انساندوستانه را ادامه می دهد.
کاخ سفید پیش از این ابراز امیدواری کرده بود که دولت جدید کانادا از تلاش‌های ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش در سوریه و عراق حمایت نماید.
ترودو رهبر حزب لیبرال کانادا در نظر دارد تا به قول‌های انتخاباتی خود در زمینه تلاش برای مقابله با تغییرات آب و هوایی در نشست دسامبر سازمان ملل در شهر پاریس عمل کند.
وی همچنین قصد دارد تا سرمایه گذاری روی زیرساخت‌های اقتصادی کانادا را به منظور تسریع رشد اقتصادی افزایش دهد.
ترودو همچنین قول داده است تا در دو سال نخست دولت جدید کانادا مصرف ماریجوانا را قانونی کند.
ترودو در سخنانی در جمع طرفداران حزب لیبرال تاکید کرد: بسیاری از شما از این مساله متعجب شده اید که کانادا در 10 سال گذشته جایگاه سازنده خود در عرصه بین المللی را از دست داده ولی امروز یک پیام ساده برای شما از طرف 35 میلیون شهروند کانادایی دارم: ما برگشته‌ایم.
جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز تاکید کرده است که شکست هارپر در انتخابات کانادا تاثیری بر تصمیم وی در خصوص تصویب یا عدم تصویب پروژه جنجالی خط لوله کی استون نخواهد داشت.
ترودو از حامیان جدی این پروژه است و قول داده است تا روابط سرد آمریکا و کانادا را بهبود بخشد.
نشریه دفاعی آی اچ اس جینز 360 نیز ضمن اشاره به پیروزی ترودو در انتخابات کانادا و قرارداد فروش جنگنده های اف 35 آمریکا به این کشور نوشت: با پیروزی حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو چشم انداز فروش جنگنده های اف 35 شرکت لاکهید مارتین به کانادا با چالش جدی روبرو خواهد شد.
ترودو پیش از این در رقابت های انتخاباتی اعلام کرده بود که اگر انتخاب شود جنگنده اف 35 از آمریکا خریداری نخواهد کرد و ترجیح می دهد تا یک رقابت شفاف و آزاد برای نوسازی ناوگان هوایی این کشور داشته باشد.
دولت هارپر قصد داشت تا قرارداد خرید جنگنده های اف 35 آمریکا را به امضا برساند. ترودو تاکید کرده است که قصد دارد ناوگان فرسوده جنگنده های اف 18 کانادا را نوسازی کند و این کار را با هواپیماهای ارزان تری نسبت به جنگنده های اف 35 انجام دهد.

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها