امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155215
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۵۶
تعداد بازدید: 195
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در چند سال اخیر مطالب بسیاری از همکاری ایالات متحده آمریکا و گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه وجود دارد که همواره ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در چند سال اخیر مطالب بسیاری از همکاری ایالات متحده آمریکا و گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه وجود دارد که همواره صحت ادعای واشنگتن در مبارزه با تروریسم را زیر سوال می برد.

سندی دال بر دست داشتن سفارت آمریکا در "بغداد" در انتقال ده‌ها کامیون سلاح به اطراف شهر  "موصل" که در کنترل گروه داعش است، فاش شد.   سند "سری و فوری" که مرکز همکاری‌های امنیتی سفارت آمریکا در  "بغداد"  آن را امضا کرده ، ثابت می‌کند این سفارتخانه در انتقال ده‌ها کامیون حامل سلاح به اطراف شهر "موصل"  دست داشته است.

**برخورد تاکتیکی آمریکا در مبارزه با تروریسم

ایالات متحده آمریکا در برخورد با تروریسم یک رویکرد تاکتیکی را دنبال می‌کند و هر زمان که منافعش در حمایت از تروریسم و افراط گرایی باشد این کار را بدون هیچ چشمداشتی انجام خواهد داد.

سردمداران  "کاخ سفید" بیش از 15 ماه است که با به راه انداختن ائتلاف ضد داعش با تروریست‌ها در حال مقابله بوده که این تقابل بیشتر با کمک به داعش در استان های مختلف عراق همچون "نینوا" و  "الانبار" همراه بوده است.

کامیون های تسلیحاتی واشنگتن در مسیر
 "حاکم الزاملی "رئیس کمیسیون امنیتی و دفاعی مجلس نمایندگان عراق اعلام کرد که مدارک موثقی درباره حمایت آمریکا از گروه داعش در اختیار دارد. الزاملی در مصاحبه ای تلویزیونی گفت: ما مدارک موثقی و متقنی در دست داریم که نشان می دهد آمریکا و متحدانش با هواپیماهای خود اسلحه و مواد غذایی برای گروه تروریستی داعش تأمین می کنند و محموله های کمکی را در چند منطقه فعالیت و تحت کنترل داعش فرومی ریزند.

وی افزود: کمیسیون امنیتی و دفاعی مجلس به عنوان نهادی نظارتی و قانونگذار برای کمک به امنیت کشور تلاش خواهد کرد و از وظایفش عدول نخواهد کرد. الزاملی افزود: کمیسیون امنیتی و دفاعی مجلس کمیته ای را برای تهیه گزارشی درباره حمایت آمریکا و متحدانش از داعش تشکیل داده است. رئیس کمیسیون امنیتی و دفاعی مجلس نمایندگان عراق تصریح کرد: این کمیسیون از دولت خواسته است که سازمان ملل متحد را از موضوع حمایت آمریکا و متحدانش از داعش مطلع کند.
 
حمایت از تروریست های داعش برای آمریکا در عراق منافع متعددی دارد که یکی از آن ها فروش سلاح به کشورهایی است که به اصطلاح با تروریست ها نبرد می‌کنند و این موضوع سود سرشاری را برای  شرکت های آمریکایی  در پی دارد.

سند اخیری که منتشر شده نشان می‌دهد که ایالات متحده آمریکا ده ها کامیون سلاح برای تروریست های داعش در بخش های تحت کنترل این گروه تروریستی  در استان "نینوا" ارسال کرده و این اقدام در راستای تثبیت مواضع داعش در شمال عراق انجام شده است.

سردار سرتیپ  "محمدرضا نقدی" رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به جنایات داعش در منطقه گفت: داعش پیاده‌نظام آمریکا در منطقه است.  وی ادامه داد: آنها در کشورهای مختلف زمینه‌سازی می‌کنند تا بمب‌گذاری و اتفاقات تروریستی رخ دهد بعد خودشان را به عنوان ناجی معرفی می‌کنند.  رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان خاطرنشان کرد: مشخص است که داعش ساخته دست آمریکاست.

با توجه به این که ارتش و  "حشد الشعبی"  عراق با سرعت بالایی در حال پاکسازی استان  "الانبار" هستند و با توجه به نظر مقامات عراقی بیش از 80 درصد این استان پاکسازی شده، لذا گام بعدی در مبارزه با تروریسم  آزاد سازی استان "نینوا" خواهد بود.

کامیون‌های تسلیحاتی واشنگتن در راه موصل؟

کامیون های تسلیحاتی واشنگتن در مسیر
آمریکا از این موضوع نگران بوده و تلاش می‌کند به هر نحو یک تعادل بین توانمندی ارتش و نیروهای مردمی عراق و داعش ایجاد کند و در این پروسه  کمک هایی را به داعش در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی انجام می‌دهد.

**همپیمانی داعش و آمریکا در سوریه

"راند پاول" سناتور جمهوری‌خواه ایالات متحده آمریکا یکی از دلائل تقویت داعش را ارسال سلاح‌های آمریکایی برای متحدان این گروه در سوریه عنوان کرد و گفت: داعش در سوریه متحد ما بود؛ ما برای عقب راندن نیروهای وفادار به دولت  "دمشق"، به شبه نظامیان سلاح دادیم و مکانی امن برای این افراد در سوریه درست کردیم؛ به نظر من دخالت ما در سوریه منجر به اوضاع جاری عراق شد.
 
وی افزود: ما در جنگ سوریه، با داعش متحد بودیم و در حقیقت در صف این گروه در جنگ مقابل  "بشار اسد" قرار داشتیم. آیا حالا می خواهیم با دخالت نظامی در عراق، مقابل متحد خود در سوریه بایستیم؟ این یک تناقض است.
 
"الکعبی" دبیرکل "حزب النجبای" عراق با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای آزادسازی شهرهای سوریه از دست نیروهای داعش افزود: دو شهر محاصره شده در سوریه که شیعه‌نشین هستند همانند دو قطره در دریای بزرگ داعش محاصره شده‌اند؛ 80 درصد مسیری که برای رسیدن به این شهر وجود دارد، آزاد شده و این اقدام با توکل به خدا و دعای مراجع تقلید انجام شده است.  وی با ذکر اقدامات انجام شده توسط  "حزب النجبا" در عراق برای مقابله با داعش گفت: امروز به نزدیکی شهر "موصل" رسیدیم و در حال مبارزه با داعش هستیم و به پیروزی‌های خوبی دست پیدا کرده‌ایم.

دبیرکل حزب النجبای عراق با بیان این که آمریکا تلاش می‌کند عراق تجزیه و تقسیم شود، افزود: تنها هدف آمریکا برای حضور در عراق کمک به نیروهای داعشی است، فعالیت‌های آمریکا در عراق منفی است و به بمباران نیروهای مقاومت می‌پردازند و با کارشکنی‌های خود به‌کمک نیروهای داعشی می‌آیند و آن‌ها را از محاصره نجات می‌دهند.


ارتش و نیروهای مردمی عراق اراده‌ای جدی برای پاکسازی همه مناطق اشغالی دارند و البته ائتلاف ضدداعش تلاش می‌کند تا پیروزی‌ها ملت عراق را به نام خود مصادره کند و این گونه می‌نمایاند که اگر آنها نبودند، پیروزی و بازپس گیری مناطق اشغالی میسر نبود و این در حالی است که صاحبنظران اتفاقات استان "دیالی" و پرتاب محموله‌های هوایی برای تروریست‌ها در "جلولا" و "سعدیه" برای داعشی که توسط آمریکا انجام شد و اقدامات اینچنینی را به خاطر دارند.

کامیون‌های تسلیحاتی واشنگتن در راه موصل؟

کامیون‌های تسلیحاتی واشنگتن در راه موصل؟


 آمریکا با هدف ایجاد تفرقه و درگیری همیشگی در جهان اسلام و با راهبرد حمایت از اسرائیل از تروریست‌های داعش پشتیبانی می‌کند و این موضوع منافع اقتصادی و سیاسی بسیاری برای ایالات متحده در منطقه دارد.


ایالات متحده آمریکا از هرفرصتی برای ضربه زدن به نیروهای مردمی عراق در سوریه استفاده می‌کند و بمباران چند باره مواضع حشد الشعبی در استان‌های مختلف نمونه‌ای از این حمایت هاست، چون کاخ سفید نگران است که بالانس قدرت بین داعش و ارتش عراق به هم بخورد.  
 


انتهای پیام/654 

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها