امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155226
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۴۷
تعداد بازدید: 180
 به گزارش «پیروان مــوعــود»، خبرگزاری رویترز امروز چهارشنبه گزارش داد: رئیس ستاد ارتش نیجریه شب گذشته (سه شنبه) به کمیته تحقیق حادثه حمله و ...

 به گزارش «پیروان مــوعــود»، خبرگزاری رویترز امروز چهارشنبه گزارش داد: رئیس ستاد ارتش نیجریه شب گذشته (سه شنبه) به کمیته تحقیق حادثه حمله و کشتار شیعیان این کشور مدعی شد نظامیان نیجریه به طور مسالمت آمیز با جنبش شیعیان (کشتار) این کشور برخورد کرده است.

نیروهای ارتش نیجریه در 21 آذرماه در حمله به منزل شخصی شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه در منطقه «گیسلو» در شهر «زاریا» در ایالت «کادونا»و حسینیه 'بقیه الله' بیش از 500 شیعه این کشور را به شهادت رساندند.

جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرده که بیش از 700 عضو این جنبش از زمان حمله نیروهای ارتش نیجریه به آنان در شهر «زاریا» در شمال این کشور همچنان مفقود هستند و از سرنوشت آنان خبری نیست.

نیروهای ارتش نیجریه 21 آذرماه به بهانه اینکه شیعیان این کشور سد راه کاروان ژنرال 'توکور یوسف بوراتای' رئیس ستاد ارتش نیجریه شده و قصد ترور وی را داشته اند، به آنان حمله کرد.
نظامیان نیجریه همچنین با حمله به منزل شیخ ابراهیم زکزکی، دبیرکل جنبش اسلامی شیعیان نیجریه در شهر زاریا در ایالت شمالی کادونا، وی را دستگیر کرده و به افرادی که سعی در محافظت از این روحانی را داشتند، تیراندازی کردند.

در این حمله شیخ زکزکی به شدت زخمی شد و هم اکنون در بازداشت نیروهای امنیتی بسر می برد، در این حمله همچنین معاون وی به شهادت رسید.
دولت نیجریه اخیرا سیاست های خشونت آمیزی علیه اقلیت مسلمان اتخاذ کرده و صدها نفر از آنان را به قتل رسانده است.

60 درصد جمعیت 150 میلیونی نیجریه را مسلمانان تشکیل می دهند؛ این کشور همچنین در سازمان کنفرانس اسلامی عضویت دارد.
نیروهای ارتش نیجریه سال گذشته نیز با حمله به مراسم روز جهانی قدس ده ها نفر از جمله سه فرزند شیخ زکزاکی را شهید کردند.

شیخ زکزاکی رئیس 'سازمان اسلامی' نیجریه است و به دفاع از حقوق مسلمانان و برافراشتن پرچم اسلام و دعوت برای اتحاد مسلمانان معروف است.
آمار رسمی از شمار شیعیان نیجریه در دست نیست، اما گفته می شود که 15 میلیون شیعه در نیجریه زندگی می کنند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها