امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155235
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۴۰
تعداد بازدید: 236
به گزارش پیروان مــوعــود، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید از انتشار ویدئوی ملوانان این کشور که در آب‌های ایران دستگیر شدند «ناراحت و ...

به گزارش پیروان مــوعــود، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید از انتشار ویدئوی ملوانان این کشور که در آب‌های ایران دستگیر شدند «ناراحت و عصبانی» شده است.«جان کری» روز دوشنبه به سی‌ان‌ان گفت: بسیار عصبانی و ناراحت بودم. ار اینکه این ویدئو منتشر شد عصبانی شدم.

وی افزود: با وجود این، توجیه نمی‌کنم زیرا نمی‌شود آن (ورود غیرقانونی به آب‌های ایران) را توجیه کرد. ملوانان ما در کمال تاسف و به طور ناخواسته وارد آب‌های ایران شدند.

خبرنگار سی ان ان پرسید:... از دیدن ملوانان ما زانو زده بودند و دستشان را پشت سر گذاشته بودند، چه حسی پیدا کردید؟! و کری با چهره‌ای گرفته و لحنی عجیب در پاسخ گفت: من.. هه..! من واقعا خشمگین شدم. از انتشار این فیلم خیلی ناامید و خشمگین شدم. البته ارتش ایران و سپاه پاسداران این فیلم را منتشر کردند؛ نه دولت یا وزارت خارجه ایران.


13941030000204.flv | دانلود فیلم

کری سپس با «لکنت زبان» ادامه داد: .... البته توجیهی برای کار ما وجود نداشت. ملوانان ما متاسفانه به طور غیر ارادی و اشتباهاً وارد آب‌های ایران شدند... ولی ما با تماس‌های سریع توانستیم آن‌ها را در زمانی کوتاه آزاد کنیم... اگر این اتفاق چند سال پیش رخ می‌داد ما اصلا نمی‌دانستیم که با چه کسی تماس بگیریم! شاید مجبور می‌شدیم (برای ارتباط با ایرانی‌ها) با سوئیس یا انگلیس تماس بگیریم؛ اما حالا می‌توانیم مستقیما با خود ایران تماس برقرار کنیم!..

دو شناور رزمی آمریکایی که هفته گذشته به طور غیرقانونی وارد آب‌های ایران شده بودند، توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران توقیف شدند؛ با وجود این، 10 ملوان آمریکایی و شناور‌هایشان کمتر از 24 ساعت پس از رایزنی‌های فشرده در آب‌های بین المللی‌‌ رها شدند.

در همین حال، شماری از مقام‌های نیروی دریایی آمریکا توقیف این دو شناور را شکستی مفتضحانه برای واشنگتن قلمداد کردند.

روزنامۀ نیویورک تایمز به نقل از این مقامات آمریکایی نوشت حادثۀ توقیف شناورهای نظامی آمریکا و بازداشت ملوانان این کشور نه تنها خطای جدی ناوبری خدمۀ این قایق‌ها را نشان می‌دهد بلکه بیانگر کوتاهی عظیم نظارتی مقام‌های مافوق این خدمه در ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا است که در بحرین مستقر هستند.

ویدیوها
1. farhangnews_174047-502785-1453288485.flv | دانلود فیلم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها