امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155241
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۴۰
تعداد بازدید: 298
به گزارش پیروان مــوعــود، با وجود تصمیم دولت برای افزایش 12 درصدی حقوق کارمندان در سال آینده، اعتبار حقوق و مزایای مستمر نهاد ریاست جمهوری در سال ...

به گزارش پیروان مــوعــود، با وجود تصمیم دولت برای افزایش 12 درصدی حقوق کارمندان در سال آینده، اعتبار حقوق و مزایای مستمر نهاد ریاست جمهوری در سال آینده 63 درصد افزایش خواهد داشت.

مشرق نوشت؛ بر اساس لایحه بودجه سال آینده، اعتبار حقوق و مزایای مستمر نهاد ریاست جمهوری 45.7 میلیارد تومان لحاظ شده است.این در حالی است که این رقم در بودجه امسال 28 میلیارد تومان تصویب شده است. بنابراین دولت در لایحه بودجه سال آینده خواستار افزایش 63 درصدی اعتبار مربوط به حقوق و مزایای نهاد ریاست جمهوری شده است.

گفتنی است رقم بودجه حقوق و مزایای نهاد ریاست جمهوری در سال 95 نسبت به سال 93 رشد بیش از 2 برابر، نسبت به سال 92 رشد بیش از 2.5 برابر و نسبت به سال 91 افزایش بیش از 3 برابری نشان می‌دهد.

یقینان چنین افزایشی در اعتبار حقوق و مزایای کمتر دستگاهی در سال‌های اخیر رخ داده است و افزایش عجیب بودجه حقوق و مزایای نهاد ریاست جمهوری 2 دلیل می‌تواند داشته باشد. 

یکی این که احتمالا دولت در سال آینده قصد دارد استخدام‌هایی در نهاد ریاست جمهوری انجام دهد که با توجه به احکام سخت‌گیرانه لایحه برنامه ششم توسعه درباره استخدام و لزوم کوچک‌سازی 15 درصدی دولت، دور از تصور است.  

دلیل دوم هم این است که در صورت تصویب مجلس، دولت می تواند در سال 95 دریافتی حقوق‌بگیران فعلی نهاد ریاست جمهوری را چند برابر سایر کارمندان افزایش دهد.

مجموع بودجه‌های جاری و عمرانی نهاد ریاست جمهوری در سال 95 بالغ بر 124.4 میلیارد تومان خواهد بود که نسبت به رقم امسال 12 درصد و نسبت به رقم سال قبل 107 درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها