امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155249
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۲۶
تعداد بازدید: 234
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مساجد شهر آتلانتا، پایتخت ایالت جورجیا در آمریکا، بعد از ظهر شنبه 23 ژانویه(3 بهمن)، مراسم روز درهای باز برگزار ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مساجد شهر آتلانتا، پایتخت ایالت جورجیا در آمریکا، بعد از ظهر شنبه 23 ژانویه(3 بهمن)، مراسم روز درهای باز برگزار می‌کنند.

در این گردهمایی مسلمانان جامعه اسلامی آتلانتا میزبان همسایگان، دوستان و دیگر اعضای جامعه با ادیان و مذاهب مختلف خواهند بود و در مکان عبادتشان از شرکت‌کنندگان پذیرایی به عمل می آورند.

آن‌ها از تمامی مردم برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل آورده و هدفشان از برگزاری این مراسم آشناسازی مردم با جامعه اسلامی و اعتقادات دینی آن‌ها بوده و در این روز با ارائه سخنرانی، بازدید از قسمت‌های مختلف مسجد و نمازخواندن مسلمانان، به سئوالات بازدیدکنندگان راجع به اسلام پاسخ داده می‌شود.

ادوارد احمد میشل، وکیل دادگستری و یکی از برگزارکنندگان این گردهمایی، در مصاحبه‌ای با رادیوی محلی آتلانتا گفت: در حال حاضر 10 مسجد در شهر آتلانتا در این مراسم مشارکت خواهند داشت و احتمالا مساجد بیشتری نیز به ما بپیوندند. متاسفانه مسلمانان آمریکا در دعوای میان دو گروه تروریست‌ها و افراط‌گرایان نژادپرست گیر افتاده‌اند و هدف ما از برگزاری روز درهای باز در مساجد آتلانتا، ایجاد رابطه دوستی با همسایگان‌مان است، و از این طریق به آن‌ها فرصت شناخت و آشنایی با اصول اعتقادی اکثریت جامعه مسلمانان را می‌دهیم. بیشتر مردم آمریکا شناخت درستی از اسلام ندارند و مطمئنا با حضورشان در این مراسم خواهند دید که شباهت‌های زیادی میان دین اسلام و مسیحیت وجود دارد.

او سپس با اشاره به اینکه مسلمانان در تاریخ و جامعه آمریکا نقش بسزایی داشته و دارند گفت: مسلمانان در آمریکا از قومیت‌ها و نژاد‌های مختلف با فرهنگ‌های بسیار گسترده حضور دارند. مردم آمریکا هر روزه با مسلمانان در قالب دکتر، مهندس یا وکیل دادگستری در ارتباط هستند، اما خودشان خبر ندارند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها