امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155257
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۰:۴۹
تعداد بازدید: 257
به گزارش «پیروان مــوعــود»، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی كه به‌منظور شركت در کنفرانس جهانی «صلح بودایی 2016» در محل ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی كه به‌منظور شركت در کنفرانس جهانی «صلح بودایی 2016» در محل آکادمی بین‌المللی بودایی میانمار، ابتدا به تايلند سفر كرده است، با جمعی از روحانیون، مبلغان، شخصیت‌های مذهبی، دانشگاهی و فرهيختگان پیرو اهل بیت(علیهم السلام) این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

این دیدار كه روز گذشته، 29 دی‌ماه در رایزنی فرهنگی ایران در بانکوک صورت گرفت، ابراهیمی‌ترکمان طی سخنانی وحدت و همدلی را رمز موفقیت شیعیان تایلند دانست و گفت: وحدت و همدلی میان شیعیان و دوستداران مکتب اهل بیت(علیهم السلام) موجب توسعه و عمق بخشیدن به فرهنگ اهل بیت(علیهم السلام) می‌شود.

عضو شوراي انقلاب فرهنگی با بیان حدیثی از پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله)، فلسفه وجودی دین اسلام را محبت و الفت با یکدیگر عنوان کرد و افزود: خلوص نیت و اتکاء به خداوند متعال موجب گشایش در امور و برکت به‌ویژه در امر تبلیغ می‌شود.

رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بیان کرد: موفقیت پیروان اهل بیت(علیهم السلام) در دنیا منوط به بهره‌گيری از دستورات قرآن کریم و اخلاق حسنه است و اگر خواستار دستيابی به موفقيت و موقعیت‌های بزرگی هستيم باید صمیمت و دوستی میان یکدیگر را تقویت کنیم.

ابراهيمي‌تركمان با اشاره به خودباوری و اعتماد به نفس از رموز موفقیت اقلیت دینی، اظهار کرد: لزوم توجه شیعیان به هویت شیعی خود و تقویت فرهنگ خودباوری از وظایف مهم مبلغان، دانشمندان، اصحاب قلم و همه اندیشمندان و خدمت‌گزاران اهل بیت(علیهم السلام) است که نباید از آن غفلت کرد.

همچنین در این نشست محمدرضا زينلی، رایزن فرهنگی ایران در بانكوک ضمن خیر مقدم به رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و هیئت همراه از حضور علما، روحانیون، اساتید دانشگاه، اصحاب فرهنگی و رسانه‌ای قدردانی كرد.

زينلی ضمن معرفی اجمالی اهم فعاليت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گفت: هماهنگی و هدایت فعالیت‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برعهده سازمان فرهنگ است.

وی بيان كرد: اين سازمان به بسط و توسعه مزیت‌های ایران و فرهنگ و تمدن اسلامی ـ ایرانی و تبيين دیدگاه‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در جوامع دیگر می‌پردازد.

یادآور می‌شود، در بخش پايانی اين ديدار حجت‌الاسلام اباذر، امام جمعه و جماعت مسجد الهدی در بانکوک، حجت‌الاسلام شیخ النصار، امام جمعه و جماعت مسجد دارالزهرا(سلام الله علیها)، حجت‌السلام سیدسلیمان، شریف هادی، استاد دانشگاه، قاسمی، از مدرسان جامعةالمصطفی(صلی الله علیه و آله) العالمیه به بیان نقطه نظرات خود پيرامون گسترش فرهنگ اهل بیت(علیه السلام) در جامعه تایلند بیان کردند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها