امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155275
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 325
به گزارش «پیروان مــوعــود»، "آنجلینو آلفانو"، وزیر کشور ایتالیا یک شورا را برای برقراری روابط با مسلمان این کشور ایجاد کرده که این شورا یک نهاد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، "آنجلینو آلفانو"، وزیر کشور ایتالیا یک شورا را برای برقراری روابط با مسلمان این کشور ایجاد کرده که این شورا یک نهاد مشورتی است و دولت ایتالیا این امید را دارد که این شورا به اقلیت‌ مسلمان برای انسجام بهتر با جامعه کمک کند.

وزارت کشور ایتالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شورا از شخصیت‌های آکادمیک‌ و کارشناسان در زمینه فرهنگ اسلامی و مذهب تشکیل شده است و وظیفه این نهاد ارائه طرح‌ها و پیشنهاداتی برای همبستگی مسلمانان با جامعه ایتالیا بر پایه "احترام و همکاری" است.

آلفانو گفت که وی خواهان یک جامعه‌ای با حضور همه آن کسانی است که از کشورها، فرهنگ‌ها، مذهب‌ها و آداب و رسوم مختلف هستند و در گسترش صلح و رفاه برای کشور مشارکت دارند که این امر کاملا منطبق با قوانین و مذهب مسیحیت و آداب و سنت‌های انسانی است.

در ادامه این بیانیه آمده است، این نهاد دولت را در حلقه و حیطه مساله اسلامی در ایتالیا نگه می‌دارد و به شکل و ساختار "اسلام ایتالیایی" کمک می‌کند.

کارشناسان تعداد مسلمانان در ایتالیا را بیشتر از یک میلیون تن به شمار می‌آورند که بیشتر آنها از کسانی هستند که به این کشور مهاجرت کرده‌اند و علاوه بر آنها نیز تعداد اندکی نیز هستند که به اسلام گرویده‌اند.

آلفانو که ریاست حزب "راست میانه جدید" را برعهده دارد، جنجالی را در پی حمله مرگبار در پاریس در اواخر نوامبر برانگیخت، وی گفت که دولت مکان‌های عبادت غیرقانونی و بدون مجوز مسلمانان را در راستای "مبارزه با تروریسم" می‌بندد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار