امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155304
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 291
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دکتر بهروز جنت با رد صریح و مبنایی واردات مواد آلوده، اضافه کرد: اگر این امر از مبادی رسمی صورت بگیرد که همکاران ما در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دکتر بهروز جنت با رد صریح و مبنایی واردات مواد آلوده، اضافه کرد: اگر این امر از مبادی رسمی صورت بگیرد که همکاران ما در معاونت های غذا و دارو از طریق گمرکات مواد غذایی را در حین ورود به کشور کنترل و نظارت نموده؛ پس از اخذ تاییدات آزمایشگاهی اجازه ورود آنها را صادر می کنند.

وی افزود: محصولات تقلبی و قاچاق این حوزه نیز در صورت رصد و کشف با مجوز مقامات قضایی امحاء می شوند.

جنت توضیح داد: هر محصولی که وارد کشور می شود دارای یک صاحب کالا اعم از دولتی یا خصوصی است که طبق ضوابط این صاحبان محصول موظفند با محوریت مسئول فنی خود، بر محصولات نظارت ادواری داشته باشند.

وی، ایجاد شرایط  نگهداری مناسب در انبار که اصطلاحا به آن GPS می گویند و کنترل های لازم برای اطمینان از سلامت محصول را مهمترین وظیفه مسئول فنی برشمرد و تصریح نمود: علاوه بر اینها طرح بررسی محصول در سطح عرضه یا PMS نیز از جمله تدابیری است که برای اطمینان از رسیدن محصول سالم و بهداشتی به دست مصرف کننده اندیشیده ایم بنا براین با قاطعیت می گوییم که از مبادی رسمی هیچ محصول آسیب دیده ای در دسترس مردم قرار نخواهد گرفت.

جنت همچنین شایعاتی که حاکی از توصیه برخی مسئولین برای استفاده از برنج های آلوده در ایام خاصی مانند محرم و صفر هستند را نیز از بی اساس دانست و خاطر نشان کرد: ممکن است با تاییدات آزمایشگاهی و در صورت انطباق محصول با ضوابط، کاربرد دیگری مثل مصرف حیوانی برای برخی فراورده ها در نظر گرفته شود که آنهم پس از اطمینان از عدم  وجود آلودگی قارچی، دامی و سایر موارد امکان پذیر است تا مبادا از طریق مثلا شیر و یا گوشت، آلودگی ای وارد بدن مصرف کننده شیر و یا گوشت دام بشود.

وی در پایان در خصوص شرایط از بین بردن محصولات تقلبی و قاچاق یادآور شد: امحا اینگونه محصولات و نه صرفا فرآورده های سلامت با حضور نماینده دادستانی محیط زیست و ارگان نظارتی مرتبط صورت می گیرد کما اینکه این اتفاق بارها و بارها در حضور اصحاب رسانه نیز انجام شده است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار