امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15531
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 97
محمدرضا باهنر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به برخی اخبار منتشره مبنی بر احتمال برگزاری چند ...

محمدرضا باهنر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به برخی اخبار منتشره مبنی بر احتمال برگزاری چند جلسه علنی در مجلس قدیم به‌منظور اجرای طرح بازسازی‌ در مجموعه بهارستان توضیح داد: سعی می‌کنیم در تعطیلات دو هفته‌ای تابستانی که از هفته آینده آغاز می‌شود، بازسازی مجلس تکمیل شود و به پایان برسد.

وی افزود: این اتفاقات در برخی مکان‌ها مانند بنگاه‌ها و کارخانجات نیز می‌افتد و معمولاً آنان هم مدتی برای یک‌سری بازسازی‌ها تعطیل می‌کنند و ما هم از این تجربه در مجلس استفاده می‌کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین تأکید کرد: اگر بازسازی بهارستان در تعطیلات تابستانی به اتمام نرسد، مجبوریم چند جلسه علنی را در مجلس قدیم برگزار کنیم؛ چون نمی‌توانیم جلسات علنی را تعطیل کنیم.

باهنر در عین حال متذکر شد که جلسات کمیسیون‌ها در محل اصلی مجلس یعنی همان ساختمان بهارستان برگزار می‌شود و ملاقات با نمایندگان نیز در همان دفتر آنان انجام می‌شود.

نائب رئیس مجلس در پاسخ به سؤالی درباره نحوه رأی‌گیری‌ها در مجلس قدیم، گفت: از این بابت مشکلی نیست؛ همین الآن هم جلسات مجلس خبرگان رهبری در مجلس قدیم برگزار می‌شود.

باهنر اضافه کرد: البته رأی‌گیری‌ها در مجلس قدیم به دلیل فقدان امکانات لازم، با سیستم الکترونیکی انجام نمی‌شود بلکه با قیام و قعود نمایندگان خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه از نظر آئین‌نامه‌ای مشکلی در این زمینه نداریم، خاطر نشان کرد: ما تعداد نمایندگان را شمارش می‌کنیم و تا وقتی جلسات در مجلس قدیم برگزار می‌شد هم، کارمان همین بود.

باهنر با بیان اینکه وقتی دبیر مجلس بود، مجلس را کاملاً تقسیم و در رأی‌گیری‌ها نسبت به شمارش تعداد نمایندگان اقدام می‌کردند، گفت: یک وقت دو سوم نمایندگان قیام می‌کنند که در این صورت فضا کاملاً روشن است و معلوم می‌شود اکثر نمایندگان موافقند اما اگر تعداد نمایندگان قیام‌کرده لب مرز یا تردیدی وجود داشته باشد، آن وقت قطعاً شمارش می‌کنیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار