امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155312
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۱۳
تعداد بازدید: 176
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نشست مخالفان سوری در ریاض، نام تیم شرکت کننده در گفت‌وگوهای صلح را اعلام کردند. نام «محمد علوش» مسئول سیاسی در گروه «جیش ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نشست مخالفان سوری در ریاض، نام تیم شرکت کننده در گفت‌وگوهای صلح را اعلام کردند. نام «محمد علوش» مسئول سیاسی در گروه «جیش الاسلام» میان این تیم، دیده می‌شود.

العربیه ارگان رسمی عربستان که از مخالفان خارج‌نشین سوریه حمایت می‌کند، گزارش داد که اسد عوض الزغبی، به‌عنوان رئیس تیم مذاکره کننده مخالفان سوری در ژنو و جورج صبرا به‌عنوان نایب وی، معرفی شدند. برخی منابع اعلام کردند که هیئت گفت‌وگو کننده مخالفان، شامل 17 عضو خواهد بود.

ریاض حجاب هماهنگ کننده مخالفان سوری گفت که در صورتی که طرف سومی به گفت‌وگوها دعوت شود، تیم مذاکره کننده مخالفان شرکت نخواهد کرد.

وی تأکید کرد که روسیه در روند گفت‌وگوها مانع ایجاد می‌کند.

از سوی دیگر "منذر منذر" رایزن سوریه در مقر سازمان ملل با انتقاد از برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی و قطر این دو کشور را مسئول مانع تراشی برای حل سیاسی بحران سوریه دانست.

این در حالی است که سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مذاکرات بر سر بحران سوریه در تاریخ مدنظر، 25 ژانویه (5 بهمن)، برگزار می‌شود.

لاوروف این سخنان را پس از دیدار و گفتگو با جان کری، همتای آمریکایی خود که در زوریخِ سوئیس برگزار شد، بیان کرد.

آمریکا و روسیه هر دو بخشی از گروه بین‌المللی حمایت از سوریه هستند که هدف آن پشتیبانی از تلاش‌های تحت رهبری سازمان ملل برای مهیا کردن شرایط مذاکره بین دولت سوریه و گروه‌های معارض آن است.

ساعتی پیش بود که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین،‌ اعلام کرد که مسکو و واشنگتن درباره اینکه چه جناح‌هایی در سوریه باید مخالف در نظر گرفته شده و چه‌کسانی تروریست قلمداد شوند، هنوز اختلاف‌نظر دارند.

وی گفت: «اختلافات عمیقی درباره اینکه چه‌کسانی باید در لیست سفید و چه‌کسانی در لیست سیاه جای بگیرند وجود دارد، بنابراین حوزه کار بسیار گسترده است».

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها