امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155316
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۱۳
تعداد بازدید: 287
به گزارش «پیروان مــوعــود»، محقق وتحلیلگر غربی در پایگاه "نشنال اینترست" نوشت که عربستان سعودی مقصد بعدی تجمع عناصر داعش خواهد بود به ویژه با توجه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، محقق وتحلیلگر غربی در پایگاه "نشنال اینترست" نوشت که عربستان سعودی مقصد بعدی تجمع عناصر داعش خواهد بود به ویژه با توجه به اینکه عربستان نیز عرصه مناسب و مطلوبی برای افراطیون است.

خانم "Schuyler Moore" از محققان غربی در مقاله ای که در پایگاه National Interest"" منتشر شده هشدار داده که عناصر داعش ممکن است در آینده و در صورتی که در عراق و سوریه سرکوب شوند، به عربستان روی بیاورند.

وی تاکید کرد عربستان از ویژگی هایی برخوردار است که باعث می شود دشمنی باشد که بتواند داعش را متحد کند و از این رو هرچقدر هم که عربستان با غرب رابطه داشته باشد باز هم از ثبات موجود در بیشتر کشورهای غربی محروم است و از طرفی وجود قشر جوان در عربستان و افزایش بیکاری در این کشور نیز می تواند فرصتی برای یارگیری و امتداد خارجی عربستان باشد به ویژه با توجه به اینکه عربستان پناهندگان زیادی نیز در خارج دارد.

وی خاطر نشان کرد نظام عربستان از فرسودگی رنج می برد و به دخالت نظامی در یمن روی آورده و بودجه نظامی زیادی نیز برای دخالت در سوریه اختصاص داده و در عین حال به خاطر افت قیمت نفت، ضربات اقتصادی سنگینی را متحمل می شود.

این محقق غربی ادامه داد: عربستان کشور حرمین شریفین یعنی مکه و مکدینه است و همچنین امر باعث شده به طور طبیعی یک نقطه تجمع عناصر افراطی مدعی اسلام باشد و این کشور بستری مناسب برای افراطیون باشد و این احتمال وجود دارد که عناصر داعش هنگامی که از عراق و سوریه رانده شوند به این کشور روی بیاورند و سرازیر شوند.

این نویسنده در پایان این احتمال را ترجیح داده که داعش به طور کامل از بین نرود و به عرصه های مختلف منتقل شود و به حملات خود در ابعاد کوچک تر ادامه دهد، اما بر این نکته تاکید کرد که عناصر داعش تلاش خواهند کرد نقطه تجمعی برای تجدید قوای خود بیابند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها