امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155336
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 221
به گزارش پیروان مــوعــود، بایدن در حضور شخصیت های آکادمیک، سردبیران روزنامه ها و خبرنگاران ترکیه ای نزدیک به مخالفان دولت این کشور گفت: اگر شما ...

به گزارش پیروان مــوعــود، بایدن در حضور شخصیت های آکادمیک، سردبیران روزنامه ها و خبرنگاران ترکیه ای نزدیک به مخالفان دولت این کشور گفت: اگر شما نتوانید نظر خود را اعلام کنید و یا از سیاستی انتقاد کنید و بدون نگرانی و ترس از مجازات جایگزینی برای سیاست های مورد انتقاد اعلام کنید، یعنی اینکه کشور شما فرصتی را برای شما فراهم نمی کند.

معاون اول رییس جمهوری آمریکا افزود: این افکار و ایده های جدیدی برای ملت ترکیه نیست، آزادی بیان در قانون اساسی ترکیه آمده است.

گفتنی است رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه از هفته گذشته حملات شدیدی را علیه شخصیت های آکادمیکی که با امضای طوماری کشتار کردها را محکوم کردند، شروع کرده است.

شخصیت های آکادمیک تاکید کردند که ارتش ترکیه اقدام به کشتار کردها در شهرهای جنوب شرق این کشور کرده است.

این شخصیت های آکادمیک به خاطر انتقاد از کشتار، مورد بازجویی و مجازات های تأدیبی قرار گرفتند که باعث واکنش های منفی در داخل و خارج این کشور شد.

مخالفان دولت ترکیه و سازمان های غیر دولتی، اردوغان را که از سال ۲۰۰۳ حکومت را در این کشور در اختیار دار به سلطه بر کشور و محدود کردن آزادی بیان متهم می کنند.

منبع: مهر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها