امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155340
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۵
تعداد بازدید: 756
به گزارش پیروان مــوعــود، اخیرا در جریان یک اجلاس نظامی در شهر واشنگتن آمریکا، شرکت لاکهید مارتین از ماکت شناور پیشنهادی خود به نیروی دریایی عربستان ...

به گزارش پیروان مــوعــود، اخیرا در جریان یک اجلاس نظامی در شهر واشنگتن آمریکا، شرکت لاکهید مارتین از ماکت شناور پیشنهادی خود به نیروی دریایی عربستان رونمایی کرده است. این شناور که بر اساس ناوهای آمریکایی کلاس LCS است طراحی شده اما بر خلاف مدل مورد استفاده در نیروی دریایی آمریکا شدیدا مسلح شده است.


بر اساس ماکت مورد نظر این شناور به یک فروند توپ 76 میلی متری Oto Melara ، هشت تیر موشک ضد کشتی هارپون، 2 پرتاب گر هشت فروندی عمودی MK41 که معمولا برای شلیک موشک های ضد هوایی برد بلند استاندارد استفاده می شود و همچنین موشک های پدافندی دفاع نزدیک SeaRAM نیز بر روی این شناور نصب می شود. سامانه کنترل از راه دور مجهز به توپ 20 میلی متری و یک فروند بالگرد از کلاس سی هاوک از جمله دیگر تجهیزات این شناور به شمار می آیند.


سامانه های راداری و اپتیکی از شرکت هایی مثل ایرباس و ساب و سیستم مدیریت رزمی ساخت شرکت لاکهید نیز بر روی این کشتی ها نصب می شود. عربستان به دنبال خرید 4 فروند شناور در این کلاس به ارزش 11.25 میلیارد دلار است.

منبع: مشرق

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها