امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155350
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۵۰
تعداد بازدید: 222
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سازمان عفو بین‌الملل به مناسبت گذشت 5 سال از انقلاب‌های عربی منطقه با ارائه گزارشی به بررسی اوضاع این کشورها پرداخته ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سازمان عفو بین‌الملل به مناسبت گذشت 5 سال از انقلاب‌های عربی منطقه با ارائه گزارشی به بررسی اوضاع این کشورها پرداخته است.

در این گزارش آمده است: مقامات بحرین اقدام به ساکت‌کردن، بازداشت و زندانی‌کردن معترضان و رهبران معارض سیاسی و شکنجه بازداشت‌شدگان می‌کنند.

سازمان عفو بین‌الملل در این گزارش اعلام کرد: معترضان در چند کشور عربی در سال 2011 میلادی به خیابان‎ها آمدند تا حاکمان کشورهایشان را مجبور کنند که به چندین دهه سرکوب علیه معترضان پایان دهند.

در ادامه این گزارش آمده است: این اعتراضات از تونس آغاز و پس از چند هفته به مصر، یمن و بحرین نیز کشیده شد و موجی از اعتراضات مردمی که خواهان اصلاحات بودند، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را در برگرفت.

این سازمان افزود: در بحرین، مصر و دیگر کشورهایی که شاهد انقلاب بودند، دولت‌های این کشورها با زندانی‌کردن فعالان حقوق بشر و رهبران سیاسی معارض، آزادی بیان را بهانه مبارزه با تروریسم سرکوب کردند و تعداد اندکی از کسانی را که مسئول اقدامات خشونت‌آمیز و کشتار و شکنجه معترضین در سال 2011 میلادی و پس از آن بودند را به دست عدالت سپردند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار