امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155353
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۵۰
تعداد بازدید: 152
به گزارش «پیروان مــوعــود»، "سامح عاشور" نماینده مصر در اتحادیه وکلای عرب، با دستور مستقیم سیسی برای حذف عبارتی که در آن از تجاوز عربستان ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، "سامح عاشور" نماینده مصر در اتحادیه وکلای عرب، با دستور مستقیم سیسی برای حذف عبارتی که در آن از تجاوز عربستان انتقاد شده بود، اعضای اتحادیه را تحت فشار قرار داد و سرانجام عبارت مذکور از بیانیه پایانی حذف شد.     
"رای الیوم" با درج این خبر و به نقل از "شاهدان عینی" نوشت: بحرین و کویت هم در نشست اخیر اتحادیه در تونس آن بند از بیانیه اختتامیه که عربستان را کشوری منفور خوانده بود، نپذیرفتند.  

به نوشته رای الیوم، پیش از حذف عبارات ضد سعودی از بیانیه پایانی، جدال لفظی گسترده ای میان اعضای اتحادیه در گرفته بود، تا این که با دخالت دفتر ولی عهد عربستان و شخص سیسی، ادبیات بیانیه برضد تجاوز عربستان به یمن تعدیل شد.
پیش نویس بیانیه به شدت حمله عربستان به یمن را محکوم کرده بود، اما با فشار و اعمال نفوذ مصر، عربستان و برخی دیگر از کشورهای عضو؛ و دخالت مستقیم سیسی تغییر کرد و عبارات ضد سعودی از آن حذف شد.    
سیسی با برکنار کردن "محمد مرسی" رییس جمهور سابق مصر و با حمایت آشکار عربستان به قدرت رسید.
ارتش مصر به سرکردگی سیسی ژوئیهٔ ۲۰۱۳ محمد مرسی رئیس جمهور منتخب مصر را برکنار کرد و سیسی که با آل سعود رابطه ای بسیار قوی دارد، جای او را گرفت.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها