امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155363
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 192
به گزارش «پیروان مــوعــود»، صدها معترض بحرینی روز گذشته در الدراز در غرب منامه با در دست داشتن تصاویر شیخ«علی سلمان» دبیرکل الوفاق خواستار آزادی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، صدها معترض بحرینی روز گذشته در الدراز در غرب منامه با در دست داشتن تصاویر شیخ«علی سلمان» دبیرکل الوفاق خواستار آزادی فوری وی و بازداشت شدگان سیاسی شدند.

معترضان در این تظاهرات شعارهایی در محکومیت اقدامات آل خلیفه در اعمال مالیات های جدید ضد بحرینی ها سردادند.

تظاهرات کنندگان تاکید کردند که دولت تلاش می کند تا با گذاشتن بار مالی بیشتر بر شهروندان بحرینی، شکست های اقتصادی خود را جبران کند.

در ستره جنوب شرقی منامه، نیروهای آل خلیفه با زور به متفرق کردن صدها نفر از تظاهرکنندگان بحرینی اقدام کردند، به طوری که بین نیروهای آل خلیفه و تظاهرات کنندگان که خشم خود را از اعدام شیخ «نمر باقر النمر» روحانی شیعه عربستان اعلام می کردند، درگیری شدیدی درگرفت.

این تظاهرات در روستا و شهرهای مختلف بحرین در محکومیت اعدام النمر ادامه دارد؛ تظاهرات کنندگان شعارهایی ضد آل سعود و آل خلیفه سردادند.

همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی هوایی بحرین، معترضان به آتش زدن طایرهای خودروها در مناطق نزدیک به این نمایشگاه اقدام کردند. معترضان اعتراض خود را نسبت به نقض مداوم حقوق بشر در بحرین اعلام کردند.

گفتنی است، بحرین از 14 فوریه سال 2011 شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند. در مقابل، رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان این درخواست‌های مشروع ملت بحرین را با مشت آهنین سرکوب می‌کند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها