امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15538
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در نشست 3 ماهه اول سال 92 گفت: یکی از اولویتهای نیروی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی در نشست 3 ماهه اول سال 92 گفت: یکی از اولویتهای نیروی انتظامی در سال جاری مبارزه با مواد مخدر است و در سطوح مختلف این امر در نظر گرفته شده است که تا به امروز شاهد توفیقات خوبی در این عرصه بوده‌ایم.

سردار مؤیدی گفت: در خصوص مبارزه با مواد مخدر مستلزم همکاری و همفکری حوزه‌های مختلفی مانند ستاد مبارزه با مواد مخدر و دستگاه قضائی هستیم که این امر تا به امروز به خوبی انجام گرفته است و با توجه به کانون تولید مواد مخدر در افغانستان به کشور ما نیازمند یک عزم جهانی برای جذب نقطه مطلوب در این خصوص هستیم.

وی با اشاره به توجه کاندیداهای ریاست جمهوری در تبلیغاتشان به امر مبارزه با مواد مخدر گفت: ریاست جمهور منتخب مردم توجه ویژه و خاصی را به اعتیاد و مواد مخدر داشته‌اند که امیدواریم در امر مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور تاثیرگزار بوده و این آسیب اجتماعی کاهش پیدا کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ادامه گفت: با توجه به برنامه‌های زیربنایی و هدفمند پلیس و همچنین برنامه‌های متعدد به اجرا درآمده از نقطه‌های صفر مرزی تا شهرهای مرکزی کشور در لایه‌های مختلف این اقدامات در مقابله با مواد مخدر در حال انجام است.

وی در خصوص اقدامات انجام گرفته گفت: بیش از 30 هزار نیرو در بدنه پلیس به امر مبارزه با مواد مخدر مبادرت می‌کنند و در جهت مهار ترانزیت مواد مخدر در سه ماهه اول سال در مرزهای کشور افزایش کشف داشتیم و همچنین در مراکز استان‌ها و شهرها و جاهد‌های کشور این اقدامات انجام گرفته و توفیقات خوبی نسبت به سال گذشته داشته‌ایم و شاهد افزایش کشفیات در سطح کشور بوده‌ایم.

سردار مؤیدی گفت: در 3 ماهه اول سال 115 تن انواع مواد مخدر در سطح کشور کشف شده که مواد مخدر تریاک 6درصد، حشیش 17 درصد، مرفین 200درصد، هروئین 82 درصد نسبت به همین مدت در سال گذشته افزایش داشته است.

وی همچنین افزود: در این خصوص 600 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح کشور در سه ماهه اول سال متلاشی و صدها نفر در این رابطه دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در خصوص مقابله با مواد مخدر صنعتی و شیشه گفت: با همکاری دستگاه قضایی و بویژه دادستان کل کشور، برخورد با مواد مخدر صنعتی در اولیت قرار گرفته و توفیقات خوبی در سه ماهه اول سال در این خصوص داشته‌ایم و نزدیک به 80 باند تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی در کشور متلاشی شده‌اند.

وی با اشاره به نزدیکی به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، گفت: همانند سالهای گذشته، برنامه‌های متنوعی در حوزه‌های مختلف در روز جهانی مواد مخدر خواهیم داشت و به منظور اعلام انزجار از مواد مخدر در سطح کشور به صورت نمادین 100 تن مواد مخدر امحاء خواهد شد.

وی درخصوص اقدامات جهانی پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: در بحث مرفین شاهد افزایش 200 درصدی کشفیات بوده‌ایم که باید بدانیم مرفین در ایران کاربردی ندارد و مقصد این مواد کشورهای اروپایی است و ما برای حفظ سلامت جامعه جهانی در این خصوص نیز فعالیت‌هایی را داریم که اما همکاری جامعه جهانی با ما قابل قبول و همچنین قابل بیان نیست و با مقایسه با اقدامات بزرگی که ما در مبارزه با مواد مخدر انجام می‌دهیم قابل توجه نیست، یکی از خواسته‌های ما یاری جوامع بین‌المللی در این خصوص است و با توجه به اینکه ترانزیت مواد مخدر با کنترل‌های ما از راه خشکی به دریاها درحال تغییر است این عزم بیشتری از جوامع بین‌المللی را می‌طلبد.

وی در خصوص افزایش کشت مواد مخدر در افغانستان هشدار داد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که با افزایش تولید در افغانستان شاهد افزایش
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها