امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155385
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۲:۱۸
تعداد بازدید: 228
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شوقی علام، مفتی اعظم مصر، در حاشیه اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد در «داووس» سوئیس، دیداری دوجانبه با «جان کری»، وزیر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شوقی علام، مفتی اعظم مصر، در حاشیه اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد در «داووس» سوئیس، دیداری دوجانبه با «جان کری»، وزیر امور خارجه آمریکا داشت.
وی در این دیدار با تأکید بر این که هیچ کشوری در جهان از خطر افراط‌گرایی و تروریسم در امان نیست، بر ضرورت تلاش بیشتر برای نابودی تروریسم تأکید کرد.شوقی علام در ادامه گفت: وجود مسلمانان در آمریکا در مقطع کنونی، حضوری مثبت و حیاتی برای تمامی احزاب و طرف‌های این کشور است.
مفتی اعظم مصر در ادامه افزود: از آنجا که فرد مسلمان روابط محکم و قوی با جهان اسلام دارد، بنابراین شایسته است که جامعه آمریکا نهایت استفاده را از این عنصر ببرد.
شوقی علام در ادامه گفت: ارتباط مستحکم مسلمانان در آمریکا با جهان اسلام همچنین، این امکان را برای آن‌ها مهیا می‌کند تا به‌ عنوان نماینده و سفیر تمدن اسلامی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فکری آمریکا ایفای نقش کنند و در ساخت آینده جامعه خود مشارکت داشته باشند.
وی در این دیدار همچنین، به تجریه دارالفتوای مصر در عرصه‌های مبارزه با تندروی و ساخت پل‌های ارتباطی میان فرهنگ‌ها و تمدن‌ها اشاره کرد و گفت: این مرکز دینی از طریق برگزاری سمینارها، چاپ منشورات و اعزام مبلغان و علما به مناطق مختلف جهان، برای تبیین اسلام صحیح تلاش می‌کند. 
 اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد در «داووس» سوئیس، از روز چهارشنبه، 30 دی‌ماه، با حضور رؤساء و شخصیت‌های برجسته بیش از 150 کشور جهان آغاز شد و امروز، سوم بهمن‌ماه، به کار خود پایان می‌دهد. مفتی اعظم مصر به دعوت رسمی رئیس مجمع جهانی اقتصاد در این اجلاس حضور پیدا کرده است.

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها