امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15539
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران در مراسم تقدیر از هنرمندان و ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران در مراسم تقدیر از هنرمندان و فرهنگیان که صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد، با تبریک فرارسیدن ایام شعبانیه گفت: ما زمانی که از انسان صحبت می‌کنیم باید به حقیقت انسان بازگردیم چراکه هنر جلوه انسان است و زیباترین بیان حقیقت انسان نیز از طریق هنر انجام می‌شود.

وی افزود: انسان مهمترین موضوع عالم هستی است بالاترین جلوه و آینه تجلی خداوند است. اگر انسان خلق نمی‌شد راهی برای معرفی خدا وجود نداشت.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: خداوند ازلی است و انسان نیز ازلی است چراکه انسان از ازل مخلوق خدا بوده است.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه ما خاطره‌ای از زمان آفریده شدن خود تا ورود به این دنیا نداریم، گفت: خداوند فرمودند دلیل این مسئله این است که ما در این دنیا محصور هستیم البته پس از این دنیا نیز حیات جاودانه و ازلی در انتظار ماست. اما این دنیا جایی است که انسان به آن حبوط کرده است تنزل یافته است.

وی افزود: خداوند انسان را در عالم خاک قرار داد که پایین‌ترین موجودیت عالم هستی است اما در انسان ظرفیت بالا بردن خود را تا نقطه نهایی قرار داده است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: انسان باید از همین خاک آیینه‌ تجلی خدا شود همه اسماء الهی را شکوفا کند و این حقیقت انسان است. آن قوه‌ای که در ظرف وجودی هر انسانی قرار دارد و مانند قوه‌ای که دانه‌های گندم را هدایت می‌کند همین استعداد و ظرفیت الهی است.

احمدی‌نژاد گفت: البته خداوند محیط بر ما است ذات خداوند برای ما ناشناخته است اما انسان‌ها می‌توانند تجلی خداوند شوند. همه انسان ها محترمند و خداوند متعال عزت را برای تک‌تک انسان‌ها مقرر کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خداوند متعال انسان را در این دنیا آفریده است که زیبا زندگی کند، افزود: همه حقیقت انسان زیبایی است. خداوند انسان را زیبا خلق کرده است همه عالم زیبا است و عشق به حقیقت و زیبایی در زندگی انسان‌ها قرار دارد.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به اینکه بهترین راه برای انتقال این معرفت زیبا انتخاب یک ظرف زیبا است، ادامه داد: هنر زیباترین و بهترین ظرف انتقال معرفت و حقیقت انسان به بشر است. زیباترین بیان حقایق هستی و عظمت انسان و حالات روحی انسان هنر است.

احمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: گاهی وقت‌ها زیباترین معانی و اندیشه‌های زیبای بشری در قالب یک شعر، یک موسیقی و یا یک بیان زیبا قابل انتقال است.

وی در ادامه افزود:‌ عزیزان من بدانید که بهار خواهد آمد. حقیقت آن زندگی زیبای متعالی خواهد آمد و هیچ عاملی نمی‌تواند مانع شکوفایی بهار درانسان‌ها شود.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: انسان به زودی به شکوفایی خواهد رسید و راه بر خودخواهی‌ها، خودپرستی‌ها، زورگویی‌ها، دیکتاتوری‌ها و اشغالگری‌ها بسته خواهد شد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه خدا هنر را برای انسان خلق کرده است، گفت: هنر تجلی عشق خداوند است و از همین روی کار شما بسیار باارزش است.

وی در پایان با اشاره به فرارسیدن نیمه شعبان گفت: عزیزان من ما در آستانه سالروز ولادت امام قرار داریم. امامی که همه چیز را در اختیار انسان قرار می‌دهد و به دور از خشک‌مغزی‌های متداول انسان‌ها است.

رئیس‌جمهور همچنین از تمام فرهنگیان و هنرمندان تشکر و قدردانی کرد. همچنین دراین مراسم از کارت هنرمندان فرهیخته و بازنشسته و کارت ارائه خدمات درمانی برای آنان رونمایی شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها