امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155404
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 194
به گزارش «پیروان مــوعــود»، کرسی امام علی (علیه السلام) با حضور جمعی از اساتید و و متفکرین در حوزه ادیان و الهیات در دانشگاه علوم دینی هارتفورد ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، کرسی امام علی (علیه السلام) با حضور جمعی از اساتید و و متفکرین در حوزه ادیان و الهیات در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریکا افتتاح شد.

این کرسی که برای اولین باراست در حوزه آمریکای شمالی تشکیل می شود، با همکاری متفکرین و صاحب نظران علوم دینی و با کمک و حمایت های مردمی با پشتوانه مالی یک میلیون و 500 هزار دلار شکل گرفته و رسمیت دارد.
این کرسی قرار است ضمن هرچه بیشتر آشنا کردن شخصیت امام علی (علیه السلام) به جامعه علمی آمریکا و جهان، برای مطالعه اسلام شیعی و ترویج گفتگو میان مذاهب اسلامی فعالیت داشته باشد.

پرفسور سید عمار نخجوانی استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد و یکی از 500 شخصیت با نفوذ جهان اسلام به عنوان رییس هیات مرکزی این کرسی انتخاب شد.
دکتر محمود ایوب استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد که در شکل گیری کرسی امام علی (علیه السلام) تلاش فراوانی داشته است خاطرنشان کرد که این کرسی بمنظور ایجاد اتحاد واقعی میان جامعه مسلمین تشکیل شده است.

وی تصریح کرد، دانشگاه علوم دینی هارتفورد، به عنوان بنیاد ابراز عقاید مسلمانان و مسیحیان جهان بشمار می رود.
در این مراسم، حجت الاسلام محمد اسلامی قرائتی امام جماعت موسسه اسلامی امام علی (علیه السلام) شهر نیویورک و حجت الاسلام دکتر غلامرضا رئیسیان رییس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد ضمن حضور در این مراسم، حمایت خود را از راه اندازی کرسی های مناظره، نقد و نظریه پردازی در محیط های علمی و دانشگاهی اعلام کردند.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها