امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155424
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۴۷
تعداد بازدید: 200
به گزارش «پیروان مــوعــود»، بدر زینا، سخنگوی شورای اسلامی شهر «والتا»، پایتخت مالت، در این باره گفت: اقلیت‌ مسلمان مالت چندین درخواست مبنی بر ساخت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، بدر زینا، سخنگوی شورای اسلامی شهر «والتا»، پایتخت مالت، در این باره گفت: اقلیت‌ مسلمان مالت چندین درخواست مبنی بر ساخت اماکن عبادی ویژه مسلمانان به مقامات این کشور ارائه داده است تا دیگر در خیابان‌های این کشور مجبور به اقامه نماز نشوند.

وی افزود: با وجود این که در قانون اساسی مالت بر آزادی انجام شعائر دینی تأکید شده است؛ اما مقامات این کشور بدون هیچ توجیهی، با اعطای مجوز قانونی برای ساخت مساجد به شدت مخالفت می‌کنند.

بدر زینا  در ادامه گفت: شورای اسلامی مالت همچنین، درخواستی رسمی برای تبدیل پارکینگ خودروها به مکان عبادی ویژه مسلمانان(مسجد) به مقامات این کشور ارائه داد که این درخواست ابتدا با موافقت مواجه شد، اما در نهایت شورای شهر والتا برای اعطای مجوز کارشکنی کرد.

وی اظهار کرد: شورای محلی شهر والتا به بهانه این که این پارکینگ در منطقه‌ شلوغ و پر ترددی قرار گرفته است، با تبدیل این پارکینگ به مکانی عبادی برای مسلمانان مخالفت کرد.

انجمن‌های حقوقی مالت و سازمان‌های حقوق بشر  این کشور نیز عدم مجوز به اقلیت مسلمان این بخش از اروپا برای ساخت مساجد و اماکن عبادی را دشمنی آشکار با اسلام توصیف و تأکید کردند: نفرت و جنونی که برخی در مالت به آن تشویق می‌کنند، بزرگترین تهدید برای ارزش‌های این کشور تلقی می‌شود.

جمهوری مالت کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها