امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155426
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۴۷
تعداد بازدید: 224
به گزارش «پیروان مــوعــود»، به نوشته روزنامه "میل آن ساندی"، بارونس وارسی، رئیس سابق حزب "توری" و نخستین وزیر مسلمان در کابینه انگلیس قرار است به ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، به نوشته روزنامه "میل آن ساندی"، بارونس وارسی، رئیس سابق حزب "توری" و نخستین وزیر مسلمان در کابینه انگلیس قرار است به عنوان بخشی از کمپین تقویت تحمل مذهبی، رقابت سراسری را برای طراحی مسجدی جدید به راه اندازد.

وی مدعی شد: بسیاری از مساجد با داشتن مناره زشت به نظر می‌رسند و اگر مساجد جدید بدون مناره ساخته شوند بیشتر شبیه کلیساهای معمولی و سنتی درمی‌آیند. هدف این ایده من ایجاد "شاخه معتبر و صحیح اسلام انگلیس" است.

بارونس وارسی گفت: ما به گفت‌وگویی درباره اینکه اسلام انگلیس در 10 سال آتی چه شکلی خواهد بود نیاز داریم. در تفکر اسلامی نقل قول معروفی وجود دارد که می‌گوید "اسلام همانند رودخانه‌ای است که رنگ بستری را که در آن جاری است، به خود می‌گیرد. بستر کشور انگلیس است که اسلام در آن وجود دارد. در اینجا روخانه اسلام در بستر یک رودخانه انگلیسی جاری است و در نتیجه باید رنگ و بوی انگلیسی به خود بگیرد.

از نظر تاریخی مناره مساجد برای اذان گفتن و دعوت نمازگزاران برای برپایی نماز بوده است. در حال حاضر عموما اذان با استفاده از یک بلندگو خوانده می‌شود.

بارونس وارسی می‌گوید: لزوم بودن یک مناره که فردی باید از آن بالا رفته و با صدای بلند مردم را به برپایی نماز فرا بخواند در انگلیس مناسب نیست در نتیجه شما واقعا به یک مناره نیازی ندارید. مساجد بسیاری در حال حاضر با داشتن مناره زشت به نظر می‌رسند اما لازم نیست که این منظره ادامه داشته باشد.

وی افزود: در عوض آن‌ها می‌توانند زیبا به نظر برسند من دوست دارم شاهد یک مسجد فوق‌العاده که به صورت انگلیسی الاصل طراحی شده باشم.

جزئیات این رقابت در بهار سال جاری میلادی اعلام خواهد شد هنگامی که بنیاد بارونس وارسی کمپین خود در حمایت از ارتقای آزادی مذهبی و حقوق زنان را آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها