امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155437
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۵۳
تعداد بازدید: 218
به گزارش پیروان مــوعــود، شرکت مایکروسافت به عنوان مالک اسکایپ از افزوده شدن قابلیت امنیتی جدیدی به این برنامه خبر داده که از کاربران بازی‌های ...

به گزارش پیروان مــوعــود، شرکت مایکروسافت به عنوان مالک اسکایپ از افزوده شدن قابلیت امنیتی جدیدی به این برنامه خبر داده که از کاربران بازی‌های آنلاین در برابر حملات هکری حفاظت می‌کند.
 
 تا قبل از این مشخص بودن آدرس آی پی به مهاجمان امکان می داد تا به روش هایی آن را در اختیار گرفته و به رایانه های کاربران حمله کنند.خدمات مذکور حالا به طور پیش فرض برای همه کاربران در دسترس است.
 
مهم ترین مزیت افزوده شدن این قابلیت مقابله با سواستفاده های برخی کاربران بازی های آنلاین است که بعد از شکست در بازی های مختلف تلاش می کنند به شیوه ای آدرس آی پی کاربر پیروز را بیابند و رایانه وی را هک کنند.
 
یک روش متداول برای این کار اطلاع از نام کاربری فرد در اسکایپ است تا در ادامه با روش هایی آدرس آی پی فرد مورد نظر را در اختیار گرفت.محققان از سال ۲۰۱۰ تا به حال بارها در مورد آسیب پذیری های اسکایپ هشدار داده بودند و از سال ۲۰۱۲ اخبار فراوانی در مورد هک کردن اسکایپ کاربران از طریق آدرس آی پی منتشر شده بود.
 
برای کسب اطمینان در مورد مخفی بودن آدرس آی پی خود دراسکایپ از مسیر Help و Check for Updates در مورد نصب آخرین نسخه از نرم افزار یاد شده اطمینان کسب کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها