امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155448
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۲۰
تعداد بازدید: 175
به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع خبری از احضار شیخ علی سلمان دبیر کل حزب الوفاق بحرین به دادستانی این کشور خبر داده‌اند.جمعیت الوفاق بحرین اعلام ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، منابع خبری از احضار شیخ علی سلمان دبیر کل حزب الوفاق بحرین به دادستانی این کشور خبر داده‌اند.

جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد شیخ علی سلمان به منظور تحقیق درباره فعالیت‌های وی در زمینه آزادی بیان به دادستانی عمومی بحرین احضار شده است.

براساس این گزارش، وزارت کشور بحرین اعلام کرد شیخ علی سلمان که در بازداشت به سر می‌برد، به اتهام سخنان و نظراتی که در حساب تویی‌تر خود منتشر کرده است، به دادستان عمومی احضار شده است.

همچنین جمعیت الوفاق با انتشار بیانیه‌ای، احضار شیخ علی سلمان به دادستانی عمومی را محکوم و آن را مخالف قانون قلمداد کرد.

در این بیانیه آمده است، احضار شیخ علی سلمان به دادستانی مخالف قوانین و آزادی بیان است.

وی در حالی به دادستانی بحرین احضار شده است که مقامات بحرینی چند روز پیش وی را از هر گونه تماس تلفنی و ملاقات با خویشاوندانش محروم کرده بودند.

پایگاه خبری مرات البحرین به نقل از علیاء وضی همسر شیخ علی سلمان گزارش داد، مقامات زندان مرکزی جو هر گونه تماس تلفنی و ملاقات را برای وی ممنوع کرده‌اند.

گفتنی است، دولت بحرین شیخ علی سلمان را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت و به چهار سال حبس محکوم کرده است.

هزاران معترض دموکراسی‌خواه در بحرین از اواسط فوریه ۲۰۱۱ میلادی با برپایی تظاهرات، اجتماع و اعتراض در خیابان‌های این کشور، اصلاحات سیاسی، برقراری دموکراسی و کناره‌گیری خاندان آل خلیفه از قدرت را خواستار شدند.
دولت بحرین از‌‌ همان ابتدا، در رویارویی با اعتراضات صلح‌آمیز، سیاست مشت آهنین را اتخاذ کرد و در این سیاست از نیروهای عربی کشورهای همسایه به فرماندهی عربستان سعودی کمک گرفت.

در ناآرامی‌های بحرین تاکنون صدها تن به شهادت رسیدند و صد‌ها نفر از جمله چهره‌های مخالف در زندان‌ هستند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها