امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155452
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۲۰
تعداد بازدید: 162
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در عرف پزشکی غرب و در برخی از کشورها بصورت قانونی، به بیماران صعب العلاج که دچار رنج و درد زیادی هستند، کمک می شود که ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در عرف پزشکی غرب و در برخی از کشورها بصورت قانونی، به بیماران صعب العلاج که دچار رنج و درد زیادی هستند، کمک می شود که زودتر بمیرند، این در حالی است که در آموزه های اسلامی و شرقی چنین مساله ای پذیرفته شده نیست.

اتفاق جدید در عرف پزشکی ایران که اخیرا در حال رواج یافتن است؛ این است که به دلیل معذوریت های قانونی و اخلاقی از یکسو و هزینه های بالا و میلیونی بستری در بخش مراقبت های ویژه ، بیمارانی که دچار وضعیت وخیم یا بشدت دردناک هستند، در صورت ایست قلبی یا تنفسی، احیاء نمی شوند و به اصطلاح اجازه داده می شود این دسته از بیماران به صورت طبیعی فوت کنند.

 این اقدام غیررسمی و فراقانونی در برخی از موارد با تایید ضمنی وابستگان بیمار انجام می شود.

در بخش I.C.U، بیماران بطور لحظه‌ای و شبانه‌روز تحت پایش (مراقبت) قرار داشته و درمان‌ها بصورت تهاجمی و نیمه تهاجمی انجام می‌شود. منظور از نیمه‌تهاجمی سامانه‌های پایش مستقیم مانند اندازه‌گیری مستقیم فشار خون درون سرخ‌رگ و یا درون جمجمه و ایجاد و تحریک تنفس درون نای توسط دستگاه تنفس مصنوعی است. بیشتر تجویز دارویی، داروهای مراقبت ویژه بوده که به بیماران داده می‌شود.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها