امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155453
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۰:۲۰
تعداد بازدید: 168
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «احمد ملا» در واکنش به اظهارات سازمان عفو بین المللی، این ادعا را مطرح کرد.احمد ملا مدعی شد: زندانیانی که در زندان های ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «احمد ملا» در واکنش به اظهارات سازمان عفو بین المللی، این ادعا را مطرح کرد.
احمد ملا مدعی شد: زندانیانی که در زندان های آل خلیفه هستند به دلیل جرایم اجتماعی و غیر امنیتی محکوم شده اند و جرم آنها عقیدتی نیست.

همزمان با اظهارات رییس مجلس بحرین مبنی بر نبود زندانی سیاسی در بحرین، روز یکشنبه (4 بهمن ماه) هفت شهروند بحرینی در یورش شبه نظامیان نقاب پوش وابسته به رژیم آل خلیفه در این کشور بازداشت شدند.
از سوی دیگر سازمان عفو بین الملل در بیانیه روز شنبه (3بهمن ماه) اعلام کرد: بعد از گذشت بیش از پنج سال از آغاز بهار عربی، دولت بحرین همچنان با ادعا و بهانه مبارزه با تروریسم، به استفاده از زور و زندانی کردن مخالفان خود ادامه می دهد.

در موردی مشابه نیز سازمان حقوق بشر اعلام کرد که، دولت بحرین از آغاز سال جدید میلادی تاکنون سه نفر از رهبران سیاسی مخالف را که همگی به جرم بیان عقایدشان در زندان بسر می برند، تحت محاکمه قرار داده است.
این افراد شامل 'وعد ابراهیم شریف' دبیر کل جمعیت دمکراسی ملی، 'فاضل عباس' دبیر کل سابق این جمعیت و 'شیخ علی سلمان' دبیر کل جمعیت الوفاق ملی هستند که به دلیل انتقاد مسالمت آمیز از سیاست های دولت بحرین و آزادی اندیشه، تحت محاکمه قرار گرفته و در زندان های آل خلیفه بسر می برند.

این سازمان در بیانیه خود خواستار آزادی فوری بدون شرط و قید همه زندانیان و مخالفان سیاسی در بحرین شده بود.
سازمان اروپایی - بحرینی حقوق بشر نیز به تازگی در بیانه ای از بازداشت و شکنجه رهبران سیاسی مخالف رژیم آل خلیفه ابراز نگرانی کرد و آن را مغایر با قوانین و مقررات حقوق بشر دانست.

این سازمان اعلام کرد: شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق ملی که بیش از چهار سال به دلیل ارایه نظرات خود در زندان آل خلیفه بسر می برد از هرگونه ملاقات و ارتباط تلفنی منع شده که این امر با همه قواعد و قوانین زندانیان در دنیا مغایرت دارد.
بنابراین به نظر می رسد که سخنان رییس مجلس بحرین بیشتر به طنز شبیه باشد تا واقعیت، چرا که بیشتر زندانیان بحرینی را افرادی تشکیل می دهند که به دلیل نبود آزادی عقیده، در زندان های بحرین دوران محکومیت خود را می گذرانند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها