امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155463
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 256
به گزارش پیروان مــوعــود، پارلمان اروپا با تصویب طرحی اولویت های اتحادیه اروپا در شورای حقوق بشرِ سازمان ملل برای سال جاری میلادی را تعیین کرد و ...

به گزارش پیروان مــوعــود، پارلمان اروپا با تصویب طرحی اولویت های اتحادیه اروپا در شورای حقوق بشرِ سازمان ملل برای سال جاری میلادی را تعیین کرد و استمرار محدودیت ها، بازداشت فعالان و مخالفان و همچنین ادامه نقض حقوق بشر و علاوه بر آن صدور احکام قضایی جدید در بسیاری از کشورها از جمله بحرین و عربستان را محکوم کرد؛ قوانینی که اختیارات حاکمان را افزایش می دهد و دست حکومت را در سرکوب مخالفان سیاسی و جرم دانستنِ فعالیت های آنان باز می گذارد.

بر اساس اعلام سازمان آمریکاییِ دموکراسی و حقوق بشر در بحرین، پارلمان اروپا پشتیبانی از تلاش های پیگیر جهت ممنوع سازی اعدام در سطح جهانی را خواستار شد، و درباره قوانین غیرعادلانه ای که برای سرکوب گروه های مردمی در کشورهای عرب حاشیۀ خلیج فارس به ویژه عربستان و بحرین وضع شده است، ابراز نگرانی کرد و هشدار داد که قوۀ قضاییه در این کشورها به ابزاری سیاسی در دست حکومت های مستبد تبدیل شده است که از آن برای سرکوب آزادی ها از جمله آزادی بیان و آزادی تجمع، استفاده می شود.

پارلمان اروپا همچنین درباره وجود حدود 3500 زندانی سیاسی هشدار داد و تاکید کرد که دولت بحرین، از قانون تروریسم برای جرم شناختنِ آزادی بیان استفاده می کند.

پارلمان اروپا بر ضرورتِ یافتن راهی برای زدودن این نگرانی های فزاینده توسط اتحادیه اروپا و همچنین پایان دادن به سرکوبگری برخی از کشورها تاکید کرد و اعمال فشار سیاسی بر کشورهایی نظیر عربستان و بحرین به منظور انجام اصلاحات و پایان دادن به نقضِ سازمان یافتۀ حقوق بشر را خواستار و یادآور شد که سعودی ها تاکنون 157 تن از جمله شیخ نمر النمر را اعدام کرده اند.

منبع: العالم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها