امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155477
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۵۲
تعداد بازدید: 228
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سید عمار الحکیم، دیروز، چهارم بهمن‌ماه، در دیدار با هئیت‌های شرکت‌کننده در یازدهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سید عمار الحکیم، دیروز، چهارم بهمن‌ماه، در دیدار با هئیت‌های شرکت‌کننده در یازدهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی در «بغداد»، پایتخت عراق، کشورهای اسلامی را به میز مذاکره و گفت‌وگو دعوت و بر ضرورت احترام به تنوع‌ها و تفاوت‌ها تأکید کرد.

وی افزود: هرچند اختلافات شدید باشد، اما میز مذاکره و گفت‌وگو، یک ضرورت اجتناب‌ناپدیر برای همگان است.

سید عمار الحکیم در ادامه با اشاره به این که فرقه‌ها و طوایف مختلف در همه ادیان از جمله اسلام وجود دارد، مسئولیت حمایت از اسلام، وطن و نسل‌های آینده را برعهده همگان دانست.

وی در ادامه بیان کرد: دین مبین اسلام آخرین شریعت آسمانی برای بشریت است و امروز مسلمانان در حالی در موضع اتهام قرار گرفته‌اند که پیام اسلام محبت و صلح است و در تعالیم و آموزه‌های والای دین مبین اسلام، ظلم، بی‌عدالتی و عدول از ادیان جایی ندارد.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در ادامه نسبت به اشاعه نفرت و تکفیر در میان امت اسلام ابراز تأسف کرد و گفت: ایستادگی در برابر کسانی که در پی تحریف اسلام و تفرقه‌افکنی هستند، امری ضروری است.

وی در پایان به رنج و مشکلات مردم عراق در مقابله با تروریسم تکفیری اشاره کرد و گفت: این پدیده امت اسلام را از مسئله اصلی که فلسطین است، باز داشته است.

یازدهمین اجلاس رؤسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی دیروز، چهارم بهمن‌ماه، با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس کشورمان در محل پارلمان عراق واقع در منطقه سبز امنیتی بغداد، پایتخت عراق برگزار شد و با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها