امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155484
تاریخ انتشار: ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۵۲
تعداد بازدید: 233
به گزارش «پیروان مــوعــود»، قرضاوی با انتقاد از مراجع شیعه، مدعی شد که ایده تقریب بین مذاهب اسلامی به نفع شیعیان تمام شده است و اهل سنت هیچ سودی از ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، قرضاوی با انتقاد از مراجع شیعه، مدعی شد که ایده تقریب بین مذاهب اسلامی به نفع شیعیان تمام شده است و اهل سنت هیچ سودی از آن نبرده اند.

قرضاوی در این ویدیو از تلاش خود در سالهای گذشته برای تقریب مذاهب شیعه و سنی ابراز پیشمانی کرد و گفت: "بعد از این عمر طولانی، سودی در تقریب مذاهب شیعه و سنی – به جز اینکه به زیان اهل سنت و به نفع شیعیان تمام شد- نیافتم. اهل سنت سودی نمی برند اما آنها از ما سود می برند.”

قرضاوی که به نظر می رسید، در سمینار مرکز موسوم به "اتحادیه جهانی علمای مسلمان” به ریاست خودش سخن می گفت، در اشاره به شماری از صحابه و همسران پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) مدعی شد "شیعیان همه صحابه را تکفیر می کنند.آنها ابوبکر، عمر بن خطاب، عثمان بن عفان، طلحه، زبیر، عایشه و حفصه را تکفیر می کنند.”

قرضاوی تا قبل از آغاز بحران و جنگ سوریه مدعی بود که از حامیان تقریب بین مذاهب اسلامی است، اما بلافاصله با آغاز این جنگ در اقدامی مشکوک نظر خود را تغییر داد. وی پدر معنوی برخی گروه ها و جریانهای افراطی است و از گروه های مسلح در سوریه و عراق حمایت می کند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها