امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155508
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 279
به گزارش «پیروان مــوعــود»، زنان مسلمان یک طوفان توئیتری را علیه دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در اعتراض به اظهارات وی که ظاهرا هفته گذشته به طور ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، زنان مسلمان یک طوفان توئیتری را علیه دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در اعتراض به اظهارات وی که ظاهرا هفته گذشته به طور خصوصی درباره سلطه‌پذیری سنتی زنان مسلمان بیان شده بود به راه انداخته‌اند.

ظاهرا این اظهارات در ارتباط با آزمون زبان انگلیسی که دولت کامرون اخیرا به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای بهبود تطبیق مهاجران در جامعه مطرح کرده بیان شده است.

روزنامه «تلگراف» به نقل از یک منبع دولتی گزارش داد: «دیوید می‌داند که تمکین کردن زنان مسلمان از نظر سنتی مساله حساسی است اما رسیدگی به معضل گرایش جوانان به افراط گرایی بدون در نظر گرفتن عنصر تغییر فرهنگی در درون جامعه میسر نیست.»

جای تعجب نیست که عبارت «سلطه پذیری سنتی» مورد پسند بسیاری از زنان مسلمان قرار نگرفته است.

به گزارش وبگاه خبری مشیبل، شلینا جان محمد نویسنده 41 ساله یکی از افرادی بود که این اظهارات را تاسف بار دانست. وی گفت: «عقاید مختلف زیادی درباره زنان مسلمان با هم در آمیخته است که بیانگر تنوع، استعدادها، و موفقیت‌های زنان مسلمان در انگلیس نیست. به نظرم آن‌ها فقط به دنبال تثبیت کلیشه های خاص هستند.»

وی افزود که از دیدن تیترهای خبری متاثر شده و معتقد است که این اظهاراتِ منتسب به کامرون فقط شرایط را برای زنان مسلمان دشوار تر می‌کند.

جان محمد گفت در نتیجه به انگلیسی ترین شکل ممکن که پاسخی آمیخته با طعنه است واکنش نشان دادم.

وی افزود: «توئیت‌هایی را با هشتگ «سلطه‌پذیر سنتی» منتشر کردم که هم جالب توجه است و هم طنزی تلخ را در دل خود دارد، که مورد استقبال واقع شده است.»

شماز زنانی که از این هشتگ استفاده کرده اند رو به افزایش است و هدف آن رساندن پیام روشن به نخست وزیر است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها