امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155513
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 258
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مقامات شورای عالی صلح و نمایندگان شورای ولایتی ولایت غزنی می‌گویند که افراد وابسته به گروه تروریستی داعش طی چند روز ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مقامات شورای عالی صلح و نمایندگان شورای ولایتی ولایت غزنی می‌گویند که افراد وابسته به گروه تروریستی داعش طی چند روز گذشته در شهرستانهای اندر، زنخان، گیرو، مقر و گیلان «شب‌نامه» توزیع کرده‌اند.

آنها افزودند که افراد داعش در این شب‌نامه‌ از مردم خواسته‌اند که به آنها بپوندند.

رادیو وطندار افغانستان در این رابطه اعلام کرد که «خلیل‌الله هوتک» رئیس شورای عالی صلح غزنی تأکید می‌کند چند روز قبل افراد مسلح و لباس و نقاب سیاه درمنطقه «نانی» و «ذکور» شهرستان  «اندر» نیز خود را داعشی معرفی کرده‌اند.

«امان الله کامرانی» عضو و مسئول کمیته امنیت شورای ولایتی غزنی نیز فعالیتهای مشکوک گروه داعش در برخی از شهرستانهای ولایت غزنی را تایید نمود.

وی تأکید کرد که افراد وابسته به گروه داعش قبلا با خانوادههای خود در شهرستانهای گیلان، ناوه، مقر و اندر آمده و سپس به مناطق نامعلوم منتقل شده‌اند.

«محمد امان حمیم» والی غزنی موجودیت گروه داعش را نه رد و نه تدیید کرده است. اما  تهدید برخی از شهرستانهای این ولایت را توسط مخالفان تایید کرد.

این در حالی است که این گروه در ننگرهار از طریق رادیو تبلیغات جذب نیرو را ادامه می‌دهد.

«اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان طی سفر به ننگرهار اعلام کرد که افغانستان را تبدیل به «گورستان داعش» می‌کند.

جنگجویان حرکت اسلامی ازبکستان از ماهها پش و با برنامه‌ریزی که برخی آن را منتسب به نیروهای خارجی مستقر در افغانستان می‌دانند، اقامتگاههای خود را در مناطق قبایلی پاکستان رها کرده و به ولایت زابل افغانستان آمدند.

آنجا بود که افراد حرکت اسلامی ازبکستان به رهبری عثمان غازی با گروه تروریستی داعش بیعت کرده و ناامنیها گسترده و آدم‌ربایی در این ولایت را اغاز کردند.

گروه طالبان افغانستان که به شدت با حضور افراد داعش در افغانستان مخالف است بلافاصله نیروهای خود را روانه این ولایت کرده و این منطقه را پاکسازی کردند. طالبان افغانستان با انتشار تصویری حتی مدعی شده است که عثمان غازی را هنگام فرار با لباس زنانه از پای درآورده است.

حال به نظر می‌رسد افراد وابسته به داعش پس از شکست و ناکامی در ولایت زابل اکنون حرکت به سوی ولایت غزنی را اغاز کرده‌اند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار