امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155524
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۱۵
تعداد بازدید: 363
به گزارش «پیروان مــوعــود»، عملیات تبادل اسرا و گروگان‌ها بین نیروهای مردمی و عناصر تروریستی «جیش الفتح» روز گذشته صورت گرفت. به موجب این ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، عملیات تبادل اسرا و گروگان‌ها بین نیروهای مردمی و عناصر تروریستی «جیش الفتح» روز گذشته صورت گرفت.

 به موجب این توافق،‌ یازده نفر از ساکنان شهرک‌های «الفوعه» و «کفریا» که توسط گروه‌های مسلح ربوده شده بودند، با 9 اسیر از عناصر مسلح و جسد یکی از افراد مسلح تبادل شدند.

این عملیات تبادل اسیران با گروگان‌ها در نزدیکی شهرک «قلعه المضیق» واقع در ریف «حماه» صورت گرفت و قرار بر این شده است که سایر عملیات تبادل أسراء طی روزهای آینده تکمیل شود.

افراد آزاد شده از اهالی الفوعه و کفریا به نام‌های زیر می‌باشند:

1 - مریم العید

2- محمد أحمد قرةباش

3- عبیر بسام حسین.

4- أمیرة بسام حسین

5- رند بسام حسین.

6- مجد حسین (کودک)

7- علی یوسف المحمد

8- فاطمة محمد العلی

9- إسراء علی المحمد

10- سلام علی المحمد

11- نادیا صطیف

این یازده نفر از مجموع 29 نفری هستند که قرار بود جملگی آزاد شوند و پس از آزادی به لاذقیه بروند اما فقط 11 نفر تاکنون آزاد شده‌اند که آنان نیز به لاذقیه و به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه رفته‌اند.

قرار است 18 نفر باقیمانده در مراحل بعدی آزاد شوند و تبادل آن‌ها به زمان نامشخصی به تأخیر افتاده است.

دلیل این تأخیر نیز به عناصر مسلح مرتبط است.

افراد آزاد شده ساکن شهر ادلب بوده و افراد مسلح این افراد را در زمانیکه ادلب در حال سقوط بود اسیر گرفته بودند تا در صورت تسلط ارتش سوریه بر ادلب، از آن‌ها به عنوان گروگان استفاده کنند.

پیشتر چهار نفر از زنان اسیر شده، آزاد شده بودند، با این حال چهار نفر به نام‌های موافق صوفان، ابراهیم صوفان، احمد ابراهیم عبدالرحیم حاج موسی و بسام حسین، کشته شده‌اند و همچنان چهار نفر به نام‌های یاسر حلاق، ظافر حاج صادق، عمار الشیخ علی و اسماعیل محب الحسین مفقود هستند.

تبادل اسا فوعه - کفریا با جیش الفتح

اهالی شیعه شهرک‌های کفریا و الفوعه از چند ماه قبل توسط گروه‌های مسلح محاصره شده و و ارتباطشان با خارج قطع شده است و نیازمند کمک‌های دارویی و غذایی هستند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها