امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155527
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۱۵
تعداد بازدید: 251
به گزارش «پیروان مــوعــود»، به دنبال ادامه محاصره استان «دیر الزور» در شرق سوریه توسط گروه تروریستی داعش، این استان با کمبود شدید مواد غذایی و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، به دنبال ادامه محاصره استان «دیر الزور» در شرق سوریه توسط گروه تروریستی داعش، این استان با کمبود شدید مواد غذایی و بهداشتی مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری «آرا» سوریه، داعش از اواخر سال 2014، استان دیرالزور واقع در شرق سوریه را محاصره کرده و هم‌اکنون این منطقه شاهد کمبود مواد غذایی و دارویی است.

در این راستا، «مجاهد الشامی» فعالی رسانه‌ای و بنیان‌گذار کمپین «دیرالزور در سکوت ذبح می‌شود» اعلام کرد: 10 پزشک از شهر «المیادین» چند وقت پیش این منطقه را به مقصد ترکیه ترک کردند.

به گفته این فعال رسانه‌ای، این پزشکان به دلیل سختگیری‌های عناصر داعش بر کادر بهداشتی و پزشکی دیرالزور این منطقه را ترک کرده‌اند.

الشامی همچنین افزود: افزون بر سخت‌گیری‌های داعش، کارکنان بخش پزشکی به دلیل مشکلات معیشتی و ادامه زندگی در سایه داعش و قطع کمک‌های مالی از طرح‌های بهداشتی اقدام به ترک این منطقه کرده‌اند.

یکی از ساکنان دیر الزور به نام «فرج الحسین» در گفت‌وگو با پایگاه خبری «آرا» اعلام کرد: به دلیل محاصره منطقه، گرسنگی، نبود شیر، غذای طبیعی و دارو و ناتوانی خانواده‌ها در تأمین نیازهای شیرخواران چندین مورد سقط جنین گزارش شده است، و برخی از خانواده‌ها به دلایل مذکور اقدام به سقط جنین می‌کنند.

استان دیروالزور از سال 2014، از سه جهت توسط گروه تروریستی داعش محاصره شده و تنها در مرکز این استان نیروهای دولتی حضور دارند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها