امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155531
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۱۵
تعداد بازدید: 289
یک روزنامه فرانسوی با اشاره به وخامت وضعیت سلامتی شاه سعودی، نوشت: بعید نیست جنگ خاموش قدرت بین ولیعهد و جانشین ولیعهد در سایه بیماری «ملک سلمان» تشدید شود.

 به گزارش پیروان مــوعــود، رسانه‌های غربی، اخیرا گزارش‌های متعددی را درخصوص بالا گرفتن جنگ قدرت در خاندان سعودی منتشر می‌کنند که براین اساس، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان قصد دارد با دور زدن «محمد بن نایف» ولیعهد، پسرش «محمد بن سلمان» را بر تخت پادشاهی بنشاند.

در همین راستا، روزنامه فرانسوی لوموند، روز یکشنبه در گزارشی طولانی احتمال بروز جنگ شدید بین ولیعهد و جانشین ولیعهد سعودی را در سایه وخامت وضعیت سلامتی ملک سلمان را دور از ذهن ندانست.

لوموند در این گزارش بلندپروازی‌های محمد بن سلمان، جانشین ولی‌عهد و روش‌های وی برای تحت کنترل درآوردن رسانه‌ها، اقتصاد، دیپلماسی، ارتش و زندگی عمومی در عربستان را در راستای رقابت بر سر پادشاهی این کشور، ذکر کرده است.

این روزنامه فرانسوی در ادامه به طرح‌هایی که جانشین ولیعهد سعودی آنها را اجرا کرده از جمله اعلام تشکیل «ائتلاف نظامی- اسلامی»، اشاره کرد و نوشت، در حالی محمد بن سلمان از تشکیل این ائتلاف با مشارکت 34 کشور اسلامی خبر داده است که برخی کشورها از جمله مالزی و پاکستان عضویت در آن را رد کردند.

لوموند نوشت: با توجه به سابقه چندین ساله محمد بن نایف در جنگ علیه تروریسم، باید وی چنین ائتلافی را تشکیل و اعلام می‌کرد ولی محمد بن سلمان در این اقدام پیش‌قدم شد.

این روزنامه قدرت فعلی بن سلمان را در آن می داند که وی گوش و چشم و بازگوی اسرار ملک سلمان است که از بیماری رنج می برد و همچنین جای پای خودش را در جنگ عربستان علیه یمن به عنوان وزیر دفاع محکم می کند.

این روزنامه مانور ملک سلمان و کناره گیری از ریاست هیئت وزیران به نفع فرزندش را بعید نمی داند تا از این طریق محمد بن نایف معاون جانشین ولیعهد شود که این وضعیت، باعث ایجاد تعارضی در (ساختار قدرت) عربستان خواهد شد.

لوموند محمد بن سلمان را شاهزاده‌ای جوان و یک سیاستمدار ماجراجو توصیف می‌کند که تنها هدف او رسیدت به تاج و تخت است. ولی این جاه‌طلبی بن‌سلمان، همانگونه که ناظران خارجی می‌گویند، آتش جنگ خاموش بین ولیعهد و جانشین ولیعهد را شعله‌ور می‌کند و این جنگ در سایه بدتر شدن وضعیت جسمی ملک سلمان شدیدتر خواهد شد.

تسنیم

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها