امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155560
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۶:۱۴
تعداد بازدید: 238
به گزارش پیروان مــوعــود، خبر خنثی سازی این حملات تروریستی در زمانی منتشر می شود که گروه 'کتیبه نوسانترا' از زیر مجموعه های گروه تکفیری داعش ...

به گزارش پیروان مــوعــود، خبر خنثی سازی این حملات تروریستی در زمانی منتشر می شود که گروه 'کتیبه نوسانترا' از زیر مجموعه های گروه تکفیری داعش که شامل تروریست های مالایی زبان است روز گذشته در فیلمی دولتمردان مالزی را تهدید به انتقام کرد.

'نجیب تون رزاق' نخست وزیر مالزی ساعاتی پس از انتشار این ویدئو، تهدید این گروه تروریستی را برای مالزی جدی دانست و گفت که آن را پیگیری می کند.

'ایوب خان مایدین' رئیس بخش مبارزه با تروریسم مالزی در مورد خنثی سازی 6 طرح تروریستی در این کشور، گفت که پلیس طرح های تروریستی را در یک مجموعه از عملیات کشف و خنثی کرده است.

وی توضیح بیشتری در مورد 6 طرح تروریستی که خنثی شده و زمان آن نداد.

وی به خبرنگاران گفت که پلیس تاکنون 157 نفر را در ارتباط با تروریسم و افراط گرایی دستگیر کرده است که هشت نفر آزاد شده اند.

این مقام پلیس مالزی، گفت که 72 نفر از مالزیایی ها در سوریه و در گروه های تروریستی هستند و 17 نفر کشته شده اند.

به نوشته تارنمای 'اتوسان'، وی با اشاره به دستگیری هفت مظنون به انجام عملیات تروریستی از ماه دسامبر تا هفته گذشته، گفت که که این افراد مواد شیمیایی در اختیار داشتند که می تواند برای ساخت مواد منفجره مورد استفاده قرار گیرد.

وی در مورد انتشار فیلمی توسط گروه تروریستی 'کتیبه نوسانترا' که در آن مالزی تهدید به انتقام شده است، گفت: مردی که در این ویدئو مالزی را تهدید کرده است در حال حاضر در سوریه بسر می برد و تحقیقات بیشتر در جریان است.

رئیس بخش مبارزه با تروریسم مالزی، گفت که تهدیدکنندگان، فیلم را مستقیم برای پلیس ارسال نکرده و در شبکه های اجتماعی قرار داده اند.

وی دو مردی را که در این فیلم دیده می شوند و دولتمردان مالزی را تهدید می کنند، 'عبدالحلید' 52 ساله از ایالت کداح و 'محمد نظام عارفین' 37 ساله از ایالت پراک معرفی کرد.

منبع: ایرنا

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار