امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155563
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 210
به گزارش «پیروان مــوعــود»، شبکه کردی "رووداو" به نقل از این مسئول اعلام کرد: مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان در نشستی به تمامی گروه‌های حاضر در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، شبکه کردی "رووداو" به نقل از این مسئول اعلام کرد: مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان در نشستی به تمامی گروه‌های حاضر در نشست گفته که باید برای تعیین سرنوشت این اقلیم پیش از آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در تاریخ هشتم نوامبر، همه پرسی برگزار شود.

رئیس فراکسیون ارمنی‌ها در پارلمان کردستان عراق نیز اعلام کرد که بارزانی از طرف‌های سیاسی کرد خواسته تا برای تعیین آینده اقلیم کردستان پیش از انتخابات و استفاده از این فرصت تاریخی که پیش رو دارند، همه پرسی برگزار کنند. بیشتر طرف‌های کرد نیز برگزاری همه پرسی را تأیید کرده‌اند.

به گفته منابع در این نشست تصمیم گرفته شد که کمیته ویژه‌ای برای کارآمدسازی پارلمان و دولت و حل مسئله ریاست جمهوری و موفقیت روند همه‌پرسی تشکیل شود تا این کمیته فعالیت خود را ظرف یک هفته پایان دهد و نتایج را در نشست آتی بارزانی با طرف‌های کرد ارائه کند.

در این نشست جنبش "تغییر" و "جماعت اسلامی" حضور نداشتند.

همچنین یک مسئول دیگر در اقلیم کردستان اعلام کرد که این کمیته از حزب "دموکرات کرد" و "اتحاد میهنی کردستان" و "اتحاد اسلامی" تشکیل می‌شود.

به گفته این منابع در این نشست قرار شد تا هیئت ویژه‌ای برای برگزاری همه‌پرسی در سال جاری میلادی تشکیل شود که این هیئت با تمامی طرف‌های سیاسی نشست برگزار خواهد کرد.

بارزانی آمادگی خود را برای تحویل پست ریاست اقلیم به هر کسی که آماده دریافت آن باشد اعلام و تاکید کرد که از این فرد حمایت خواهد کرد.

در همین راستا، محمد جمعه، مشاور بارزانی اعلام کرد: اوضاع کنونی در منطقه به نفع اقلیم کردستان عراق است و 63 کشور در حال حاضر به این اقلیم در جنگ علیه داعش کمک می‌کنند که همگی آماده به رسمیت شناختن اقلیم کردستان به عنوان یک کشور هستند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها