امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155568
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 245
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی کشمیری» در این دیدار در جریان پروژه های آتی آستان قدس علوی که قرار است در سال های آتی ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی کشمیری» در این دیدار در جریان پروژه های آتی آستان قدس علوی که قرار است در سال های آتی به بهره برداری برسد، قرار گرفت.

حجت الاسلام کشمیری در این دیدار از تلاش های مسئولان آستان قدس علوی در زمینه های مختلف از جمله تعویض طلاکاری گنبد حرم مطهر امام علی علیه السلام  و همچنین طلاکاری ایوان این حرم مطهر قدردانی کرد و گفت: باید عناصر کارآمد و مخلصی در اداره آستان قدس علوی انتخاب شوند تا پروژه هایی سزاوار مقام امیرالمومنین امام علی  علیه السلام  ساخته و راه اندای شود.

نماینده آیت الله سیستانی در این دیدار همچنین پیشنهاد راه اندازی شبکه تلویزیونی وابسته به آستان قدس علوی همانند تولیت آستان حسینی با نظارت جمعی از روحانیون و فضلا را به مسئولان آستان قدس علوی ارائه کرد و افزود: پیشنهاد می شود شبکه تلویزیونی وابسته به حرم مطهر امام علی  علیه السلام  نیز همانند شبکه تلویزیونی حرم مطهر امام حسین علیه السلام  راه اندازی شود تا وسیله ای برای ابراز گنجینه های امام علی  علیه السلام  به جهانیان،  تشریح تاریخ نجف اشرف، مراحل ساخت حرم مطهر امام علی علیه السلام  از زمان هارون الرشید تاکنون، بیان  تاریخ علما و مراجع عظامی که در جوار حرم مطهر امام علی علیه السلام  دفن شده اند، باشد و  به معرفی  آثار علمی گرانسنگ علما و فضلایی چون علامه حلی، مقدس اردبیلی، شیخ انصاری ودیگر علما و مجتهدین بپردازد.

حجت الاسلام کشمیری در این دیدار همچنین از تولیت آستان قدس علوی دعوت کرد تا به اروپا سفر کرده و مومنان را در جریان چند و چون پروژه های مورد نظر حرم مطهر امام علی علیه السلام  قرار داده و از این طریق براین موضوع تاکید کند که تولیت آستان قدس علوی به ارتباط با پیروان اهل بیت علیهم السلام در خارج از کشور توجه ویژه می کند و به دیدگاههای آنها در این زمینهااهمیت می دهد.

سید نزارحبل المتین تولیت آستان قدس علوی در این دیدار نیز ضمن قدردانی از سفر حجت الاسلام کشمیری به نجف، از وی خواست تا با سفرهای مکرر خود به حرم مطهر امام علی علیه السلام  به ابراز توصیه ها و رهنمود های خود در این خصوص بپردازد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها