امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
۱۲:۰۴
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155570
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 164
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مراسم «روز حجاب» ششم اسفند‌ماه سال جاری با حضور بانوان غیرمسلمان در اتاوا، پایتخت کانادا برگزار می‌شود.پایگاه خبری ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مراسم «روز حجاب» ششم اسفند‌ماه سال جاری با حضور بانوان غیرمسلمان در اتاوا، پایتخت کانادا برگزار می‌شود.

پایگاه خبری «Metro News» در اين باره نوشت: این گروه با عنوان «شهری برای همه بانوان» با انتشار پوستر «روز حجاب در اتاوا» از زنان غیر مسلمان دعوت کرده است که با مسلمانانی که هدف اسلام‌ستیزی و بیگانه‌ستیزی قرار گرفته‌اند، ابراز همبستگی کنند.

در این برنامه که اکنون چند سالی است در سراسر جهان در حال انجام است، بانوان غیرمسلمان در کنار هموطنان مسلمان خود به مدت یک روز حجاب بر سر می‌گذارند و احترام و حمایت خود را نشان می‌دهند.

با این حال اعلام خبر برگزاری روز حجاب اتاوا امسال بیش از گذشته هدف اظهارات خصمانه اسلام‌ستیزان قرار گرفته است.

تانگ زائو ـ انصاری، مسئول ارتباطات اجتماعی گروه بانوان اتاوا، می‌گوید: بانوان باید حق انتخاب پوششان را داشته باشند. مردم هم حق دارند نظرات خود را بیان کنند؛ اما حدودی نیز برای آن وجود دارد.

وی افزود: اجازه ندهید که اظهارات منفی شما را از کار مهمی که انجام می‌دهید، باز دارد. این اتفاقات دقیقاً همان دلیلی است که ما برای آن این گفت‌وگوها و این برنامه‌ها را اجرا می‌کنیم.
روز جهانی حجاب، اولین بار در روز اول ماه فوریه سال 2013 برگزار شد و هدف آن افزایش آگاهی‌ها و نیز گسترش دوستی میان پیروان ادیان با تشویق بانوان به پوشیدن حجاب برای یک روز بود.

عالیه هاگبن، مدیر اجرایی شورای بانوان مسلمان کانادا با رد اظهارنظرهای منفی درباره روز حجاب گفت: ما همواره این سخنان را می‌شنویم و جای تعجب ندارد.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار