امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155601
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۴۱
تعداد بازدید: 276
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رسانه های عراقی روز چهارشنبه خلاصه ای از گزارش سالانه دیده بان حقوق بشر را که به دادن آدرس های اشتباهی شهرت دارد، منعکس ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رسانه های عراقی روز چهارشنبه خلاصه ای از گزارش سالانه دیده بان حقوق بشر را که به دادن آدرس های اشتباهی شهرت دارد، منعکس کرده و همچنین از سکوت این نهاد در باره جنایت جنگی ، کشتار جمعی و نسل کشی از سوی داعش که تمامی مجامع و سازمان های بین المللی، آن را تایید کرده اند، ابراز تعجب کردند.

در گزارش تازه این سازمان، نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی(نیروهای مردمی)که سرگرم جنگ علیه گروه جنایتکار و تروریستی تکفیری داعش هستند، به ارتکاب جنایات جنگی در سال 2015 متهم شده اند.

این گزارش که به گفته بسیاری از تحلیلگران و ناظران مسائل امنیتی عراق ، مشخصا با استناد به ادعاهای برخی جریان های طرفدار داعش و وابسته به بعثی ها در منطقه تهیه شده است، مدعی است نیروهای عراقی در جریان آزاد سازی مناطق تحت تصرف داعش، برای گسترش کنترل خود بر این مناطق، اقدام به تخریب ساختمان ها کرده اند.
این گزارش ، پیشمرگان کرد عراقی را نیز به ارتکاب چنین اعمالی، از جمله انهدام ساختمان های ساکنان عرب شمال عراق و غارت منازل و یا عدم موفقیت در جلوگیری از این اقدامات متهم کرده است.

دیده بان حقوق بشر در گزارش خود همچنان درباره جنایت های هولناک داعش در مناطق تحت تصرف و کشتار و اعدام های روزانه اهالی این مناطق و نیز حامیان منطقه ای این گروه تروریستی سکوت کرده و از صحبت درباره آن اجتناب ورزیده است.

رسانه های عراقی در عین حال تاکید دارند که این گزارش حاوی هیچ مستند و دلیل محکم و شواهد قابل استنادی درباره اتهام ها علیه نیروهای ارتش و الحشد الشعبی که نزدیک به 2 سال در حال جنگ علیه داعش بسر می برند، نمی باشد.

برخی ناظران عراقی معتقدند ، گزارش های دیده بان حقوق بشر معمولا از منابعی در عراق تهیه می شود که به محافل سیاسی و رسانه ای طرفداران داعش در عراق و منطقه وابسته اند و از حمایت برخی دولت های عرب خلیج فارس بهره می برند.

در جریان عملیات آزادی سازی الرمادی در هفته های گذشته، نیروهای عراقی زیر گلوله باران شدید داعش، تلاش گسترده ای را برای گشودن گذرگاه هایی امن جهت خروج خانواده ها از این شهر بعمل آوردند که شبکه های تلویزیونی عراق همچنان صحنه هایی از آن را نمایش می دهند.
در همین حال، داعش عمده اماکن و ساختمان های در اختیار خود را در شهرهای اشغالی، پیش از ترک آن ، بمب گذاری می کند، بطوری که پاکسازی آن هفته ها و حتی ماه ها بطول می انجامد و تلفات قابل توجهی نیز به نیروهای عراقی وارد می کند.

عراقی ها پیش از این از نهادهای حقوق بشری بین المللی درخواست کرده اند که برای تنظیم گزارش خود به عراق بیایند و از نزدیک و با مستندات و مدارک واقعی گزارش خود را تهیه کنند.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها