امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155607
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۱۹
تعداد بازدید: 222
به گزارش پیروان مــوعــود،حجت الاسلام احمد سالک امروز چهارشنبه در مراسم بازدید از اپراتور سوم تلفن همراه با اشاره به رویکرد کمیسیون فرهنگی برای تدوین ...

به گزارش پیروان مــوعــود،حجت الاسلام احمد سالک امروز چهارشنبه در مراسم بازدید از اپراتور سوم تلفن همراه با اشاره به رویکرد کمیسیون فرهنگی برای تدوین بسته فرهنگی فضای مجازی گفت: در این زمینه جلسات متعدد با دستگاه های اجرایی داشته ایم.
 
وی با اشاره به برنامه های در دست انجام برای توسعه محتوا در فضای مجازی براساس نقشه مهندسی فرهنگی کشور که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است گفت: باید ۵ برابر وضعیت کنونی توسعه محتوا در این بخش انجام شود و بومی سازی شبکه های اجتماعی در دستور کار قرار گیرد که این تکلیف نیازمند دستورالعمل اجرایی است.
 
حجت الاسلام سالک از دیگر محورهای بسته فضای مجازی را حضور موثر در تعاملات بین المللی فضای مجازی با استفاده از نقش اپراتورهای ارتباطی عنوان کرد و گفت: در همین حال حضور موثر نهادهای فرهنگی دولتی در فضای مجازی برای ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی و مقابله با تهدیدات امری ضروری است که در این بسته فرهنگی باید دیده شود.
 
عضو شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها برای غنی سازی محتوا در پایگاه های اطلاع رسانی و نقش آفرینی در این حوزه باید تلاش کنند گفت: یکی از بحث های شورای عالی فضای مجازی موضوع غنی سازی و توانمند سازی فضای مجازی است.
 
وی صیانت از خانواده در فضای مجازی و تقویت پیوند خانواده را از دیگر محورهای مورد توجه در بسته فرهنگی فضای مجازی عنوان کرد و گفت: در شبکه سازی فضای مجازی آینده نگرانی برای جامعه دیده می شود. بر این اساس نیازمند کنترل و برنامه ریزی در این بخش هستیم.
 
حجت الاسلام سالک با اشاره به بستر سازی صورت گرفته از سوی وزارت ارتباطات خاطرنشان کرد: این وزارت خانه بیشتر در حوزه سخت افزاری فعال بوده است اما با توجه به اینکه رشد آسیب های فرهنگی و اجتماعی در کشور نگران کننده است برای مثال ۷۵ درصد زندانی های ما در آسیب های فرهنگی هستند و یکی از راه های مقابله با آن می تواند فرهنگ سازی در فضای مجازی باشد.
 
موضوع تدوین بسته فرهنگی فضای مجازی در حالی از سوی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان شده است که طی چند سال اخیر قرار بود از سوی وزارت ارتباطات و نیز مرکز ملی فضای مجازی پیوست فرهنگی فضای مجازی تدوین و در شورای عالی فضای مجازی به تصویب برسد تا بسیاری از مشکلات مربوط به سرویس ها و محتوای فضای مجازی در این بخش حل شده و قانونمند شود و تاکنون این اقدام انجام نشد و در به نظر می رسد بسته فرهنگی فضای مجازی جایگزین پیوست فرهنگی شود.

منبع: مهر

پیروان مـوعــود

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها