امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155614
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 177
به گزارش «پیروان مــوعــود»، ظاهرا یک پناهجوی 24 ساله اهل سوریه بعد از اینکه روزهای طولانی باید در حالی که  بیمار بود جلوی مرکز پذیرش پناهندگان ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، ظاهرا یک پناهجوی 24 ساله اهل سوریه بعد از اینکه روزهای طولانی باید در حالی که  بیمار بود جلوی مرکز پذیرش پناهندگان لاگسو در برلین انتظار می کشید جان باخت. چندین ماه است که شرایط فاجعه بار رسیدگی به پناهندگان درمرکز پذیرش پناهندگان لاگسو در برلین تیتر بسیاری از رسانه هاست و هنوز هم بسیاری پناهندگان جلوی این سازمان و در سرما در انتظار رسیدگی به درخواست پناهندگی خود هستند. اخیرا مدیران اقامتگاه های پناهندگان این انتقاد را وارد کرده اند که این اداره مربوط به امور پناهندگان هیچ پولی را برای رفع نیازهای غذایی پناهندگان پرداخت نکرده و پناهندگان در گرسنگی به سر می برند. حالا هم شرایط فاجعه بار در مرکز پذیرش پناهندگی لاگسو اولین قربانی در بین پناهندگان را به بار آورد.
به گفته یکی از امدادگران و حمایت کنندگان از این قشر ضعیف در آلمان مرگ یک پناهجوی سوری 24 ساله نتیجه مستقیم وضعیت انتظار در برابر مرکز پذیرش پناهندگی لاگسو است. به گفته این امدادگر مرد  24 ساله جوان سوری از هفته ها پیش مجبور بود به این مرکز مراجعه کند تا گواهی بیماری و دیگر خدمات را از این مرکز دریافت کند. وی از انتظار کشیدن طولانی در سرما و در برابر این مرکز پذیرش پناهندگان خسته شده بود و از یک عفونت شبه آنفولانزا رنج می برد. وی اواخر مجبور به ایستادن با حالت تب در صف مرکز پناهندگی لاگسو بود. وی چیزی برای خوردن نداشت چرا که این مرکز پذیرش پناهندگان پولی برای این منظور به وی پرداخت نمی کرد. این جوان سوری بالاخره بر اثر ایست قلبی جان داد. محققان در حال بررسی ارتباط مرگ این پناهنده با شرایط مرکز پذیرش لاگسو هستند. چندی پیش نیز گروهی متشکل از 20 نفر از پناهجویان از مرکز مهاجرتی لاگسو در برلین به دلیل خودداری از ثبت‌نام آنها شکایت کردند. این افراد می‌گفتند که این مرکز با هدف جلوگیری از استفاده از مزایای پناهجویان از پذیرش آنها خودداری کرده است. در این شکایت آمده بود که متقاضیان یک هفته صبر کرده‌اند اما هنوز از آنها ثبت‌نام نشده است.

انتهای پیام/ 242

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها