امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155616
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 176
محسن محمّدى عراقى (اراكى) در سال ۱۳۳۴ش در نجف اشرف چشم به جهان گشود. والدشان، مرحوم آیت اللّه حاج شیخ حبیب اللّه اراكى از اساتیدحوزهٔ علمیّهٔ نجف ...
پیام شما برای رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب چیست ؟محسن محمّدى عراقى (اراكى) در سال ۱۳۳۴ش در نجف اشرف چشم به جهان گشود. والدشان، مرحوم آیت اللّه حاج شیخ حبیب اللّه اراكى از اساتیدحوزهٔ علمیّهٔ نجف بود.

مسئولیت ‏ها و احکام

مسئولیّت‏ های پیشین و حال:

1. ریاست دادگاه‏ هاى انقلاب اسلامى آبادان و خرّمشهر به دستور آیت الله شهید قدوسى در سال ۱۳۵۹هجری شمسی اوّلین مسئولیت ایشان بود.

2. در سال ۱۳۶۰هجری شمسی نیز ریاست دادگاه‏ هاى انقلاب اسلامى خوزستان، و در سال ۱۳۶۱هجری شمسی با حفظ سمت، ریاست دادگسترى خوزستان را به عهده گرفت.

3. در سال ۱۳۶۲هجری شمسی به علّت شدّت اشتیاق به ادامهٔ تحصیل و نیز سپرى شدن شرایط بحرانى اوایل جنگ به حوزه علمیّه باز گشت و از مسئولیت هاى یاد شده، استعفا کرد.

4. در سال ۱۳۶۲هجری شمسی شاخهٔ نظامى مجلس اعلاى انقلاب اسلامى عراق را تأسیس نمود که بعدها به "سپاه نهم بدر" معروف شد. و از سال ۱۳۶۶ - ۱۳۷۵هجری شمسی مسئولیت نمایندگى ولىّ فقیه در نیروهاى سپاه بدر را نیز بر عهده داشت.

5. در سال ۱۳۶۵هجری شمسی بنا به درخواست مردم دزفول، به امامت جمعهٔ دزفول و نمایندگى حضرت امام خمینی (رحمة الله علیه) در آن شهرستان منصوب شد و تا آخر جنگ به طور مستمر، در آنجا حضور داشت.

6. پس از استعفا از دادگسترى، مسئولیت هایى نظیر: حاکم شرع هیئت هاى واگذارى زمین خوزستان (۱۳۶۲ - ۱۳۷۳هجری شمسی) و نیز نمایندگى ولىّ فقیه در دانشگاه شهید چمران اهواز (۱۳۶۹ - ۱۳۷۴هجری شمسی) را بر عهده داشت.

7. معظّم‏ له، در مدّت جنگ و به ویژه در هنگام تصدّى امامت جمعهٔ دزفول، در جبهه‏ هاى حق علیه باطل در کنار رزمندگان حضور داشت و موجب تشویق و دلگرمى آنان بود.

8. در سال ۱۳۶۹هجری شمسی از سوى مردم شریف خوزستان به مجلس خبرگان رهبرى راه یافت.

9. در سال ۱۳۷۳هجری شمسی به عنوان نمایندهٔ مقام معظّم رهبرى در اروپا به انگلیس اعزام شد.
10. معظّم‏ له، پس از نزدیک به ۱۰ سال جهاد و فعالیت در کلیهٔ عرصه‏ هاى علمى فرهنگى و اجتماعى در اروپا، در خرداد ماه سال ۱۳۸۳هجری شمسی بار دیگر به حوزهٔ علمیهٔ قم بازگشت کرد تا در این نهاد علمى مقدّس خدمت نماید.

وی پس از بازگشت از انگلیس علاوه بر تدریس دروس خارج فقه و اصول و تألیف کتب و مقالات متعدد به تأسیس مرکز جامع علوم اسلامی و مدرسه عالی امیر المؤمنین علیه السلام (جهت تعلیم طلاب خارجی) همت گماشت و مسؤلیت های مختلفی از جمله عضو مطالعات راهبردی و عضو هیئت امنای دانشکده اصول دین و عضو هیئت امنای جامعة المصطفی العالمیة و عضو هیئت علمی بعثه مقام معظم رهبری را عهده دارند.

شیخ محسن اراکی  با حکم رهبر معظم انقلاب در تیر ماه ۱۳۹۱ هجری شمسی به سمت دبیر کلی مجمع تقریب مذاهب اسلامی در آمدند.

******************
 
از شما کاربران گرامی میخواهیم سوالات و نظرات خود را در خصوص عملکرد مجمع جهانی تقریب مذاهب را ارسال فرمایید . بدیهی است نظرات اهانت آمیز منتشر نخواهد شد .

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها