امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155625
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 254
به گزارش «پیروان مــوعــود»، کارشناسان ویژه سازمان ملل از شورای امنیت خواسته‌اند هیئتی را برای تحقیق در مورد نقض قوانین بین المللی و حقوق بشر در ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، کارشناسان ویژه سازمان ملل از شورای امنیت خواسته‌اند هیئتی را برای تحقیق در مورد نقض قوانین بین المللی و حقوق بشر در رابطه با خشونت‌ها در یمن تشکیل دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کارشناسان از جمله می‌گویند ائتلاف به رهبری عربستان سعودی ۱۱۹ سورتی حمله هوایی در یمن انجام داده است که در تناقض با قوانین انسان‌دوستانه بین المللی‌ست.

آنها گفته‌اند بسیاری از این حملات به طور مکرر به مراکز و مناطق مسکونی، از جمله به مراسم عروسی، اردوگاه پناهجویان، مدارس و مساجد شده است.

به گزارش آسوشتیدپرس، در این گزارش در مورد قحطی دادن به مردم، در فقیرترین کشور عربی، به عنوان یک تاکتیک جنگی از سوی عربستان نیز اشاره شده است.

در عین حال دست‌کم ۲۱ میلیون نفر از مردم یمن -بیشتر از ۸۰ درصد کل جمعیت آن کشور- در شرایط بحرانی از نظر دسترسی به غذا به سر می‌برند. ائتلاف عربی راه‌های دسترسی یمن به سوخت و غذا را در کنترل خود دارد.

به گزارش رادیو فردا، ائتلافی به رهبری عربستان سعودی، از فروردین ماه حملات خود به یمن را برای بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی و فراری این کشور آغاز کرد.

بیش از ۵۸۰۰ نفر در بحران اخیر یمن جان خود را از دست داده‌اند.

 انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها