امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155628
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 157
به گزارش «پیروان مــوعــود»، این ویدئوی 6 دقیقه‌ای عنوان تحریک‌برانگیز «ای کافر» را دارد تا به گفته محمد السقاف، سازنده آن، توجه مخاطبان را جلب ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، این ویدئوی 6 دقیقه‌ای عنوان تحریک‌برانگیز «ای کافر» را دارد تا به گفته محمد السقاف، سازنده آن، توجه مخاطبان را جلب کند.
السقاف گفت: تکفیر یا متهم کردن دیگران به کفر، مانند تبی در درون جامعه ما است که از سوی گروه‌های افراط‌گرا به عنوان بهانه‌ای برای کشتار و تخریب دیگران به کار گرفته مي‌شود.

این ویدئو که دیروز، ششم بهمن‌ماه، منتشر شد تلاش می‌کند، تا معنی حقیقی تکفیر و قوانین و مقررات آن و نیز عواقب مهلک این اندیشه را نشان دهد.
السقاف می‌گوید: برای بسیاری از مردم واضح نیست که کلمه تکفیر چه وزن و عواقبی می‌تواند داشته باشد.

در این فیلم تأکید می‌شود که هیچکس حق ندارد که دیگر افراد، گروه‌ها و فرقه‌های دینی را تکفیر کند.
این فیلم حدیثی از حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) نقل می‌کند که ایشان مردی را که ایمان آورد و شروع به فراگیری قرآن کرد؛ اما از آن طرف هم همسایه خود را به کفر و بی‌دینی متهم کرد، مورد مؤاخذه قرار داد.

حصه لوتاه، استاد رسانه در دانشگاه امارات در نقد این فیلم گفت: بسیار مهم است که از طریق رسانه‌های بصری مسئله تکفیر و ریشه‌های آن بررسی شود؛ زیرا مسئله‌ای نگران‌کننده برای همه گروه‌های سنی است.

لوتاه افزود: اما برای یک تولید رسانه‌ای این کافی نیست که هدف شریفی داشته باشیم؛ بلکه باید خلاقیت بیشتری به کار رود تا پیام مورد نظر با تأثیر ناخودآگاه بر بیننده اثربخشی بیشتری پیدا کند. پرداختن مستقیم به اصل واقعیت‌ها چندان اثرگذار نیست.
السقاف نیز پذیرفت که لحن فیلمش گاهی برای بیننده خشک است؛ اما عنوان کرد که مجبور بوده این مطالب را در مدت کوتاهی به تصویر بکشد.

«ای کافر» چهارمین فیلم مستندی است که از سوی بنیاد غیردولتی «طابه» در شهر ابوظبی امارات ساخته می‌شود و بر گسترش گفتمان اسلامی مسئولانه تأکید دارد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار