امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155634
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 177
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «رستم شاه‌مراد» وزیر دادگستری تاجیکستان امروز در نشست مطبوعاتی گفت: این وزارت‌خانه مشترکا با مسئولین کمیته دین علیه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «رستم شاه‌مراد» وزیر دادگستری تاجیکستان امروز در نشست مطبوعاتی گفت: این وزارت‌خانه مشترکا با مسئولین کمیته دین علیه تبلیغ جریان‌های افراطی در زندان‌های این کشور تدابیری خاص را در دست اجرا قرار داده‌اند.

به گفته وی، در زندان‌های تاجیکستان به طور آشکار تبلیغات افراط‌گرایی صورت نمی‌گیرد و ما برای زندانیان که به اتهام افراط گرایی زندانی شده‌اند، دوره‌های آموزش دینی برگزار می‌کنیم.

رستم شاه‌مراد در حالی در مورد افراط گرایی در زندانهای تاجیکستان صحبت می‌کرد که «خدای بردی خالق نظراف» رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تاجیکستان روز گذشته در یک همایش در شهر «دوشنبه» گفت: بسیاری از مدارس کشورهای خارجی، از جمله پاکستان سلفی‌های تکفیری را آموزش داده و پس از آن از این افراد می‌خواهند به که به کشورهای خود برگشته تخلف انجام داده و راهی زندان شوند.

به گفته خالق نظراف، در زندان‌ها سلفی‌ها به تبلیغ عقاید تکفیری خود مشغول می شوند و متاسفانه امروز 70 تا 80 درصد زندانی‌ها را سلفی‌ها تشکیل می‌دهند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تاجیکستان در ادامه افزود: بر اساس  تحقیقاتی که در میان جوانان این کشور صورت گرفت، بیشتر جوانان از عادی ترین دستوارت اسلام آگاهی ندارند و تفاوت بین مذاهب را درک نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن این موضوع، مرکز تحقیقات استراتژیک تاجیکستان پیشنهاد کرد که در مدارس متوسطه و دانشگاه‌های این کشور درس «تاریخ دین» راه اندازی شود.

سخنان رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تاجیکستان در حالی است که هر روز بر تعداد شهروندان افراطی در این کشور افزوده می‌شود، در این زمینه نیز وزیر کشور تاجیکستان در چند روز گذشته عنوان کرد که تاکنون هزار شهروند سوریه تاکنون در گروههای افراطی سوریه شرکت داشته‌اند.

انتهای پیام/654

 

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها