امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155649
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 197
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جنبش انصارالله یمن همچنان هرگونه ازسرگیری مذاکرات سیاسی پیش از توقف جنگ در یمن را رد می‌کند.«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جنبش انصارالله یمن همچنان هرگونه ازسرگیری مذاکرات سیاسی پیش از توقف جنگ در یمن را رد می‌کند.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در این‌باره به روزنامه «الاخبار» لبنان گفت: تداوم تجاوز و محاصره همه جانیه یمن، مانع حل و فصل بحران این کشور و ازسرگیری مذاکرات می‌شود.

وی بار دیگر تکرار کرد: کسی که گفت‌وگوها در سوئیس را متوقف کرد، آمریکایی‌ها بودند و این آمریکایی‌ها بودند که تلاش کردند برخی نتایج را می‌شد در این گفت‌وگوها حاصل کرد، ناکام گذاشتند.

عبدالسلام تصریح کرد: به انصارالله هیچ زمانی برای گفت‌وگوها پیشنهاد نشده است زیرا سازمان ملل میز می‌داند که گفت‌وگو در سایه تداوم تجاوز، به هیچ راهکاری منتهی نمی‌شود. آمریکا تمایل دارد که این جنگ ادامه یابد زیرا در راستای منافعش در منطقه و پرونده‌های آن در سوریه و سایر کشورهاست.

سخنگوی جنبش انصارالله در ادامه در واکنش به اظهارنظر «عبدالملک المخلافی» وزیر خارجه «عبدربه منصور هادی» مبنی بر آمادگی برای بازگشت به گزینه تشکیل دولت فدرال گفت: مسوله اقلیم‌ها، قانون اساسی، ساختار دولت و سایر مسائل مرتبط با گفت‌وگوی ملی که در چارچوب مسئولیت‌های هیأت ملی کشور است، مسائلی است که هنوز تصمیم قطعی درباره آنها اتخاذ نشده و تلاش برای تحمیل آنها با توسل به زور و قدرت، یکی از مسائل بروز اختلافات سیاسی در داخل کشور شده است.

وی درباره توسعه حضور القاعده در استانهای جنوبی اظهار داشت: این سازمان در استانهای جنوبی دامنه فعالیتش را گسترانده است و با تسلط بر بنادر، میلیاردها دلار از طریق گمرک و مالیات درآمد حاصل کرده است. این امر نشان می‌دهد که یک طرح در یمن در حال اجراست که به موجب آن، نیروهای افراطی بر سرمایه‌های کشور سیطره می‌یابند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها