امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155657
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 233
به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه ایندپیندنت در مطلبی با عنوان "دیوید کامرون فروش سلاح به عربستان را به علت نگرانی از استفاده از سلاح های ساخت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، روزنامه ایندپیندنت در مطلبی با عنوان "دیوید کامرون فروش سلاح به عربستان را به علت نگرانی از استفاده از سلاح های ساخت انگلیس در قتل غیرنظامیان یمنی متوقف کند"، نوشت: یک کمیته مشترک از اعضای مجلس عوام انگلیس خود را برای تحقیق درباره اتهامات مطرح شده اخیر آماده می‌کند. این اتهامات حاکی است سلاح‌های ساخت انگلیس که به عربستان فروخته می شود، در حمله به مواضع غیرنظامی در یمن مورد استفاده قرار می گیرد که به قتل صدها نفر از آنها منجر شده است.

این روزنامه افزود: کمیته یاد شده از دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس خواسته است تا فوری فروش سلاح به عربستان را به خاطر این اتهامات متوقف کند. براساس گزارش سازمان ملل، این اتهامات به حملات هوایی به مدارس، بیمارستان‌ها و بازارهای یمن اشاره می‌کند.

این گزارش تاکید می کند که هدف قرار دادن غیرنظامیان در یمن "یک مسئله گسترده و هدفمند است؛ به گونه‌ای که قوانین و حقوق بشر اولیه را نقض می کند".

روزنامه ایندیپندت نوشت: انگلیس مشاوران نظامی دارد که با نیروهای عربستان در عملیاتی میدانی کمک می‌کنند؛ با وجود اینکه دولت کامرون اصرار داد که مشاورانش فقط با نیروهای سعودی هماهنگی می‌کنند و آنها ارتباطی با انتخاب اهدافی که بمباران می شوند، ندارند.

این روزنامه افزود: جرمی کوربین رهبر حزب کارگر مخالف در انگلیس به کامرون نامه نوشت و از او سوال کرد که آیا مشاوران انگلیسی هرگونه شواهدی دال بر اقدام نیروهای سعودی در نقض قوانین بین‌المللی یا حقوق بشر در یمن دیده‌اند.

به نوشته این روزنامه، کوربین در سخنرانی خواهان بازنگری فوری در مجوز صدور سلاح‌های ساخت انگلیس به عربستان شد و هشدار داد که دولت چه بسا قوانین بین‌المللی درخصوص این نوع از صادرات را - درپی گزارش سازمان ملل – نقض می‌کند.

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها