امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 21
۲۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155675
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 212
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بعد از اخطار نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به رزم‌ناو آمریکایی و ترک آب های منطقه توسط این رزم‌ناو، فرمانده ...

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بعد از اخطار نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به رزم‌ناو آمریکایی و ترک آب های منطقه توسط این رزم‌ناو، فرمانده ناوگان‌پنجم نیروی‌دریایی‌آمریکا در خلیج‌فارس به این اقدام ایران واکنش نشان داد.

بر پایه این گزارش؛ «کوین استیفنس» سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا حاضر در منطقه و از فرماندهان این ناوگان در گفتگو با روزنامه «الشرق الاوسط» گفت: «ایران اعلام کرده که مناطقی را برای اجرای رزمایش بسته است. انجام رزمایش برای هر نیروی دریایی امری عادی است و ایران سالیانه این رزمایش را انجام می دهد.»

کوین استیفنس در ادامه  طی ادعای عجیب به این روزنامه وابسته به عربستان گفت: «ما پیش از آغاز رزمایش ایران از زمان برگزاری آن اطلاع داشتیم و مسئله نگران کننده ای برای منطقه پیش نخواهد آمد همانطور که نمی توان گفت که سیاست نظامی ایران در آب های منطقه به خاطر این رزمایش تغییر کرده است.»

مطرح شدن این ادعا از سوی فرمانده ناوگان‌پنجم نیروی‌دریایی‌آمریکا در حالی صورت می گیرد که رسانه های بین المللی و کارشناسان نظامی هشدار ایران را عامل ترک منطقه از سوی رزم‌ناو آمریکایی اعلام کرده اند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار