امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۱۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 155679
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 244
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در پی حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک نیروی گارد مرزی عربستان کشته شد. در همین حال،‌جنگنده‌های سعودی روز چهارشنبه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در پی حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک نیروی گارد مرزی عربستان کشته شد. در همین حال،‌جنگنده‌های سعودی روز چهارشنبه حملاتی به مواضع انصار‌الله و نیروهای علی عبدالله صالح در صنعاء، پایتخت یمن داشتند.

به نوشته سایت اینترنتی النشره، سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان اعلام کرد که علی بن محمد یحیی شراحیلی، از نیروهای گارد مرزی عربستان در پی حملاتی که از یمن به یکی از ایست‌های بازرسی در منطقه مرزی جازان صورت گرفت، کشته شد.

از سوی دیگر، جنگنده‌های ائتلاف تحت امر عربستان منطقه کوهستانی عیبان در بنی مطر و مقر موشکی را در فج عطان در غرب صنعاء هدف قرار دادند.

منابع یمنی اعلام کردند که جنگنده‌ها پس از حملات همچنان در آسمان یمن به پرواز درآمدند و نیروهای انصارالله و نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن نیز مواضع مختلفی از دشمن را هدف قرار دادند.

در شهر "ذمار" نیز منابع اعلام کردند که جنگنده‌های سعودی نیروهای انصارالله را هدف قرار دادند و در این حمله تعدادی از نیروهای انصار‌الله زخمی شدند، اما آمار مشخصی از این حملات تاکنون ارائه نشده است.

از سوی دیگر، وزارت حقوق بشر یمن اظهار داشت که ائتلاف سعودی در طول 11 ماه جنگ 988 مدرسه، 99 مسجد و 40 مکان تاریخی را نابود کرده است.

به گزارش حقوق بشر یمن، ائتلاف سعودی 25 مرکز و آکادمی را نیز نابود کرده است. در این جنگ همچنین 6677 غیرنظامی از جمله 938 کودک و 843 زن به شهادت رسیده‌اند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها